Obóz letni ONR-u

W dniach od 2 do 8 sierpnia br. odbywał się kolejny Obóz Letni ONR-u. Tym razem naszych działaczy gościła Brygada Zachodniopomorska Obozu Narodowo-Radykalnego, której koordynator kol. Michał Lewandowski zorganizował pobyt oraz atrakcje dla członków organizacji z całej Polski.

Pierwszy dzień był poświęcony przede wszystkim na odbieranie zjeżdżających się Brygad oraz zapoznanie się z miejscowością, w której przebywaliśmy – Lubczyną. Warto zaznaczyć, że nasz ośrodek otoczonybył jeziorem, a wokoło było sporo terenów do zwiedzania. W tym dniu miał miejsce pierwszy referat ideologiczny na temat życia Słowian i działalności grup rekonstrukcyjnych, co było związane z odbywającym się w tym czasie Festiwalem Słowian i Wikingów. Nad częścią ideologiczną obozu czuwała kol. Adrianna Gąsiorek. W związku z tym codziennie wygłaszane były referaty, po których następowały długie dyskusje do późnych godzin nocnych.

Pierwszym zorganizowanym dniem był wyjazd do Międzyzdrojów. Cały program zwiedzenia zaplanował kol. Tomasz Dorosz, zastępca Kierownika Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego.
Zaskoczeniem dla nas okazała się oficjalna wizyta w Urzędzie Miasta, na której zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, a burmistrz Międzyzdrojów odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zainteresowanie naszą grupą i poświęcenie nam czasu. Następnie kolejką zwiedzaliśmy ciekawe okoliczne miejsca – muzeum i poligon broni V3, Jezioro Turkusowe oraz Zielone Wzgórze. Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na molo oraz na plażę, aby przywitać się z morzem.
Następnego dnia pojechaliśmy do Szczecina, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po niemieckim schronie, zobaczyliśmy Wały Chrobrego, a także zawitaliśmy do Katedry Świętego Jakuba.
W ciągu kolejnych dni mieliśmy okazję zobaczyć Krzywy Las i Jezioro Szmaragdowe, jak również pospacerować po Gryfinie.
Wykorzystywaliśmy również dostępne na terenie ośrodka atrakcje – rowerki wodne czy boiska sportowe.

W ostatni dzień uczestniczyliśmy w spływie kajakowym na trasie Bącznik-Lubczyna (33,6km).

Następnie wszyscy rozjechali się do swoich miejscowości. Dziękujemy za wspólny czas i do zobaczenia za rok!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij