Starachowice przeciw islamizacji Polski

W minioną niedzielę, 18 października, ulicami Starachowic przeszedł Marsz przeciwko islamizacji Polski. Zorganizowana przez starachowicki oddziały Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej manifestacja zgromadziła ok. 250 uczestników, którzy przez całą trasę przemarszu głośno i dumnie reprezentowali swoje racje. Starachowicki marsz był kolejnym, po kieleckim marszu przeciwko islamizacji, zorganizowanym przez Brygadę Świętokrzyską tego typu wydarzeniem.

Wśród skandowanych przez uczestników marszu haseł oprócz typowo antyislamskich („Polska wolna od islamu”, „Nie islamska, nie semicka – tylko Polska katolicka”) nie brakowało odniesień do obecnej polityki rządu Ewy Kopacz („Ewa Kopacz jak chcesz pomóc, islamistów weź do domu”) oraz narzucanej przez brukselski reżim („Precz z unijną okupacją”).

Uczestnicy niedzielnego wydarzenia po niemal godzinnym przemarszu mieli przyjemność wysłuchać przemówień m. in. przedstawicieli Brygady Świętokrzyskiej ONR Filipa Batora i Konrada Mazura oraz przedstawiciela starachowickiej Młodzieży Wszechpolskiej Mateusza Wrony. Manifestacja zakończyła się odśpiewaniem hymnu, w asyście odpalonych rac przez kibiców lokalnego fan clubu Widzewa Łódź, na placu starachowickiego Rynku.

Warto zauważyć, że wywierana na starachowickie władze presja przyniosła pozytywny skutek – podobnie jak inne świętokrzyskie miejscowości Nasze miasto odmówiło przyjęcia uchodźców.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij