Po Cherwonym zbrodniarzu pozostały tylko ślady

W Trzebini przy ul. Tadeusza Kościuszki na budynku restauracji Orient Express od dawna widniał dużych rozmiarów wizerunek Ernesto „Che” Guevary.
Jeden z działaczy ONR Brygady Małopolskiej wystosował prośbę do użytkowników tegoż budynku o usunięcie wizerunku komunistycznego zbrodniarza. 10 listopada została ona odebrana przez pana Huseina Kalmana, właściciela restauracji. Pismo miało charakter prougodowy i w sposób rzeczowy, acz delikatny wyjaśniało dlaczego nie podoba się nam propagowanie systemów totalitarnych.
W rzeczonym piśmie daliśmy czas do 18 listopada br. na usunięcie tego wizerunku, zobowiązując się jednocześnie do niepodejmowania żadnych innych działań natury administracyjno-sądowej przed upływem tego terminu.
Pełnomocnik, upoważniony przez koordynatora Brygady Małopolskiej do reprezentowania ONR’u
w tej sprawie 16 listopada skontaktował się telefonicznie z współużytkowniczką budynku, która zobowiązała się osobiście dopilnować usunięcia wizerunku w wyznaczonym w piśmie terminie.
Jak widać obietnica została dotrzymana, a po Cherwonym zbrodniarzu pozostały tylko ślady kleju, które niebawem same znikną.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij