Spotkanie opłatkowe Brygady Górnośląskiej

19 grudnia (sobota) odbyło się kolejne już spotkanie opłatkowe Brygady Górnośląskiej. Tym razem organizatorem wydarzenia był oddział Zagłębie Dąbrowskie. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele wszystkich oddziałów tworzących naszą Brygadę, w tym zarówno wieloletni członkowie ONR-u, a także sporo nowych kandydatów.

Chcemy w tym miejscu podziękować również wszystkich naszym gościom, którzy spędzili ten piękny wieczór z nami; szczególnie Panu Arkadiuszowi Rybakowi, dyrektorowi Muzeum Miejskiego Sztygarka oraz Panu Tomaszowi Soczyńskiemu ze Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Byliśmy również zaszczyceni obecnością Zarządu Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego w składzie: Kol. Aleksander Krejckant, Kol. Andrzej Szyda oraz Kol. Jakub Sadowski. Jednak największą niespodzianką dla wszystkich działaczy była wizyta księdza Jacka Międlara, znanego wszystkim za sprawą płomiennego wystąpienia na tegorocznym Marszu Niepodległości, duchownego, który ma odwagę walczyć o wartości chrześcijańskie i dobro Polski i Polaków.

W pierwszej kolejności odbyły się prezentacje, w których to każdy oddział przedstawiał swoją działalność w minionym roku. Głos zabrali: Kol. Paulina-oddział Zagłębie Dąbrowskiego, Kol. Konrad-oddział Katowice, Kol. Leszek-oddział Południowy Śląsk oraz Kol. Adrianna oddział Bielsko-Biała.

Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia, bardzo często dotyczące spełnienia naszego głównego celu, czyli wypracowania Polski naszych marzeń. Głos zabrał również Kierownik Główny Obozu Narodowo-Radykalnego Kol. Aleksander Krejeckant, który również złożył życzenia dla wszystkich działaczy Brygady Górnośląskiej.

Z nieukrywaną niecierpliwością oczekiwaliśmy na słowa księdza Jacka Międlara, który ponownie pokazał nam, jak bardzo potrzeba w naszym środowisku tak odważnych, bezkompromisowych duchownych. W swoim wystąpieniu podkreślał rolę nacjonalistów w walce o prawdę, wiarę i naród polski. Jesteśmy dumni, że ksiądz Jacek jest jednym z nas. Po takim przemówieniu zostaliśmy jeszcze bardziej zmotywowani do działania na rzecz naszej Ojczyzny. Bardzo ważnym wydarzeniem, szczególnie dla oddziału Katowice było poświęcenie przez księdza Jacka chorągwi oddziałowej.

W dalszej części rozpoczęły się rozmowy pomiędzy działaczami i w tak miłej atmosferze spędziliśmy resztę wieczoru.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij