Zamość: Pamiętamy o Armii Krajowej!

W niedzielę (28.02.2016 r.) ulicami Zamościa przeszedł III Zamojski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowali go działacze ONR Zamość. Zanim jednak orszak Patriotów ruszył w miejsce docelowe, czyli pomnik Armii Krajowej przy ul. Partyzantów, w zamojskim Kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła, odbyła się Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, gdzie tematem kazania byli bohaterowie wczorajszej manifestacji. Bohaterowie, którzy po wojnie nie złożyli broni, woleli natomiast ukrywać się do końca swoich dni w lasach i prowadzić walkę dywersyjną z sowieckim okupantem. Walkę ogromnie trudną i wycieńczającą z powodu całego przekroju sytuacji w jakiej się znajdowali.
Tuż po Mszy Św. około 700 osób ruszyło pod wspomniany wcześniej pomnik Armii Krajowej w Zamościu, wykrzykując pochwalne hasła w kierunku Żołnierzy Wyklętych.
Warto wspomnieć, iż Zamojski Marsz licznie wsparli koledzy i koleżanki z ONR Brygady Lubelskiej, ONR Biłgoraj, z nowo powstałego ONR Tomaszów Lubelski wraz z sympatykami, Młodzi Patrioci Chełm i inni. Licznie na Marszu stawili się również kibice Hetmana Zamość. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.
Po przebyciu trasy , m.in. poprzez malowniczą zamojską starówkę (odsyłamy do fotogalerii z Marszu) dotarciu pod pomnik AK; złożono kwiaty, wygłoszono przemówienia oraz dumnie odśpiewano hymn państwowy. Wszystko to, w całokształcie było jedną wielką manifestacją, oddającą cześć Żołnierzom Niezłomnym.
Po części oficjalnej zamojskich uroczystości, Patrioci udali się na koncert zorganizowany przez działaczy ONR Zamość, gdzie tym razem głównymi bohaterami okazali się Basti oraz Ptaku.
Dziękujemy chłopakom za wspaniały koncert, a zamościanom oraz gościom z całego regionu za liczne przybycie na III Zamojski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych!
Już teraz zapraszamy na Marsz w Zamościu w przyszłym roku!
Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij