Brygada Pomorska: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

W ostatnich dniach Brygada Pomorska ONR nie próżnowała i aktywnie uczestniczyła w obchodach związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W piątek 26.02 wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez środowiska narodowe i patriotyczne. Trasa przebiegała od więzienia przy ul. Kurkowej, na którym mieści się tablicaupamiętniająca męczeńską śmierć Danuty Siedzikówny „Inki”, przez ul. 3 maja, aż na Górę Gradową, gdzie odbyło się zakończenie. Na koniec został odśpiewany hymn Polski oraz zostały odpalone race. 3 naszych działaczy miało zaszczyt czytać rozważania przy stacjach Drogi Krzyżowej.

Następnego dnia, 27.02 wybraliśmy się na V Gdyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez United Patriots oraz Młodzież Wszechpolską.

W niedzielę 28.02 działacze z Gdańska wybrali się na II Defiladę Pamięci Żołnierzy Wyklętych, gdzie aktywnie zaangażowaliśmy się m.in. w wystawienie pocztu sztandarowego Narodowych Sił Zbrojnych oraz uczestnicząc w grupie rekonstrukcyjnej. Delegacje z Kwidzyna i Malborka wzięły udział w IV Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” organizowanym w Gardei. Uczestnicy do pokonania mieli do wyboru: dystans 1963m, co odnosi się do roku zamordowania przez komunistów ostatniego partyzanta Józefa Franczaka „Lalek” oraz bardziej wymagający dystans 10km. W biegu udział brali również najmłodsi, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. My tymczasem zachęcamy do wspierania podobnych inicjatyw!

W sam Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1.03 Gdańscy ONR-owcy udali się na Mszę św. za śp. Mjr. Korzeniowskiego, kombatanta AK i NSZ w jego drugą rocznicę śmierci. Podczas Mszy św. wystawiliśmy poczet sztandarowy NSZ. Oddział z Kościerzyny poszedł na Mszę św. w intencji Żołnierz Wyklętych. O godz. 17 na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Kwidzynie, zebrali się działacze ONR Kwidzyn, mieszkańcy Kwidzyna, kibice Rodła oraz Klub Gazety Polskiej II, by oddać hołd naszym bohaterom. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiły przemówienia przedstawicieli ONR oraz KGP II. Jak widać, Brygada Pomorska cały czas działa i nie zwalnia tempa. Jeżeli zależy Ci na naszej Ojczyźnie i chcesz budować Wielką Polskę dołącz do nas!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij