Kraków: Narodowy Solidaryzm w Dniu Kobiet

W Dniu Kobiet nasze działaczki pamiętały o przedstawicielkach płci pięknej, które najbardziej potrzebują wsparcia i pamięci. Odwiedziły Oddział Onkologiczny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie wręczyły Paniom róże w patriotycznych barwach. Złożyły Im również najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, powrotu do zdrowia i radości. Uśmiechy i wdzięczność w oczach pacjentek była dla nich najwspanialszą zapłatą.
Wspomaganie najbardziej potrzebujących jest podstawą idei narodowego solidaryzmu. Nie zawsze musi być to pomoc materialna – czasem drobny gest i dobre słowo wystarczy, by sprawić komuś radość i wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.
Wizyta na Oddziale Onkologicznym nie była naszą jedyną formą aktywności w Dniu Kobiet .
Uczestniczyliśmy również w pikiecie antyfeministycznej, organizowanej przez inicjatywę „W Imieniu Dam”. Pikieta ta miała na celu sprzeciw wobec wizji kobiecości promowanej przez feministki. Wspólnie przypomnieliśmy, że większość kobiet wyznaje tradycyjne poglądy i nie zgadza się z lewicową propagandą. Po przemówieniach Koleżanek zgromadzeni Panowie rozdali obecnym kobietom kwiaty.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij