Łomża: Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych

W miniony wtorek (01/03) nasz oddział wziął udział w Marszu pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego mieliśmy zaszczyt być również współorganizatorem. Oprócz Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej licznie stawili się kibice Łomżyńskiego Klubu Sportowego, przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, harcerzy, Rycerzy Kolumba oraz wielu mieszkańców Łomży i okolic.
Obchody rozpoczęły się o godz. 18.00 gdzie została odprawiona Msza św. w Katedrze, w intencji Ojczyzny i ofiar komunistycznych represji. Po mszy około 300 osób uformowało kolumnę, która przeszła ulicami Dworną, Sienkiewicza i Polową, aż pod pomnik poświęcony Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956.
Co jakiś czas marsz zatrzymywał się w określonych miejscach, gdzie prezentowane były sylwetki niezłomnych bohaterów z naszej okolicy. Kiedy uczestnicy dotarli pod pomnik, odczytany został Apel Poległych i odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, po czym przedstawiciele organizacji biorących udział w Marszu złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Cześć i chwała bohaterom! Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij