Pabianice: Donos na narodowców z ONR!

Donos na narodowców z ONR Pabianice!!! Koordynator Brygady Łódzkiej i Rzecznik Prasowy Brygady Łódzkiej wezwani na przesłuchania!!!

Obóz Narodowo – Radykalny Pabianice zorganizował w tym roku akcję, która miała na celu sprzeciwienie się nazywania momentu wkroczenia wojsk Armii Czerwonej do miasta mianem „wyzwolenia”. Miała ona formę rozklejania plakatów, na których postawiono znak równości pomiędzy symbolem swastyki a sierpem i młotem, co miało na celu ukazania, że oba z tych totalitaryzmów uderzały w suwerenność i niepodległość Polski. Data 20 stycznia 1945 roku, bo tego dnia właśnie Sowieci wkroczyli do Pabianic, opisana została jako dzień zmiany okupanta.

Dzisiaj już wszyscy mamy dostęp do rzetelnych źródeł historycznych opisujących te wydarzenia. Są one dostępne w każdej bibliotece, szkole, a przede wszystkim w Internecie. Wszyscy znają różnice pomiędzy czasem II Wojny Światowej a okresem zależnej od Sowietów PRL. Mają tę świadomość również działacze pabianickiego ONR, którzy jednak w przeciwieństwie do niektórych nie starają się brutalnością Hitlera wybielać komunistycznego okupanta. Nie jest wszak tajemnicą, że moskiewskie pachołki prześladowały, a nawet mordowały polskich bohaterów, których jedynym marzeniem była wolna Ojczyzna. Rozsądnym wydawałby się pogląd, że nazywanie Sowietów „wyzwolicielami” obraża ludzi, którzy zostali przez nich krzywdzeni, a takich przypadków aż do 1989 roku było całe mnóstwo i chyba nikomu nie trzeba ich przedstawiać.

Przedstawianie prawdy historycznej nie jest jednak wygodne dla wszystkich. Pomimo wielu lat, które dzielą nas od schyłku rządów PZPR niektórzy najwyraźniej dalej czerpią swoją wiedzę z komunistycznej propagandy. Wśród takich osób znajdują się działacze Twojego Ruchu z Pabianic, którym przesłanie plakatu mocno się nie spodobało. Wystosowali oni oświadczenie, w którym atakują pabianickich narodowców za PROPAGOWANIE NAZIZMU. Jedyne na co lewicowi aktywiści zwrócili uwagę to znak swastyki, pomijając całkowicie kontekst w jakim została ona użyta. Co zapewne nikogo nie zdziwi komunistyczny symbol sierpa i młota nie spowodował u nich żadnej reakcji, co oznacza, że w przeciwieństwie do działaczy ONR chcą oni usprawiedliwiać jednego z okupantów.

Niestety nie skończyło się jedynie na oświadczeniu i sprawa swój dalszy ciąg znajdzie na komisariacie, ponieważ przedstawiciele partii Janusza Palikota złożyli doniesienie do Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach w związku z rzekomym propagowaniem ustroju totalitarnego przez działaczy Obozu Narodowo – Radykalnego.

Działacze pabianickiej komórki partii Janusza Palikota postanowili wziąć się za „walkę z faszyzmem” i złożyli donos na działaczy ONR Pabianice związany z plakatami rozklejanymi na rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do ich miasta.

Twój Ruch dopiął swego, w związku z czym Koordynator Brygady Łódzkiej ONR, a także Rzecznik Prasowy musieli stawić się w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, aby złożyć obszerne zeznania na temat zorganizowanej akcji plakatowej. Pabianiccy narodowcy zostali oskarżeni przez donosicieli o rzekome propagowanie ustroju totalitarnego, w tym akurat wypadku nazizmu, z powodu umieszczenia na plakacie symbolu swastyki. Sprawa szerzej wyjaśniana została w poprzednim tekście na ten temat, więc po szczegóły odsyłamy do linku: (http://pabianice.tv/…/twoj-ruch-kontra-oboz-narodowo-radyk…/). Po odpowiedzi na szereg pytań związanych z historią, do której odnosił się plakat, a także aktualnej działalności pabianickiego oddziału ONR działacze poszli do domu. Jest to prawdopodobnie koniec tej sprawy, więc skutkiem donosu była jedynie absencja w pracy, zmarnowany czas i trochę nerwów. Na szczęście. Na przyszłość zaznaczyć chcielibyśmy, że do marszu po wolną i wielką Polskę nikt nas nie zniechęci, a już z pewnością nie takimi słabymi zagrywkami. Szkoda zatem Waszego i naszego czasu.

Na zakończenie całej, dość absurdalnej zresztą, sprawy chcielibyśmy zwrócić uwagę na pewien aspekt całego zdarzenia. Otóż jeden z autorów donosu jest bratem działacza ONR. Skandalem jest występować przeciwko własnej rodzinie. Jednak to własnie takiego pokroju ludzie w dalszej części występują przeciwko własnej Ojczyźnie i Narodowi szukając pomocy u zewnętrznych „sojuszników”. Dla nas Ojczyzna i Rodzina pozostają wartościami najwyższymi i dalej będziemy robić swoje, aby zostały one należycie docenione.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij