Poznań: Gramy dla Biedruszczaka i 1050 lat od Chrztu Polski

Nasi działacze aktywnie spędzają marzec. Po kilkudniowych, poznańskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, turnieju First To Fight II oraz wyjeździe kilkorga działaczy poznańskiego ONR do Budapesztu (szersza relacja niebawem) z okazji tamtejszego święta narodowego oraz kilku mniejszych akcjach wzięliśmy też – tydzień temu – udział w koncercie charytatywnym organizowanym przez kibiców Lecha Poznań dla jednego z kolegów po szalu. Podczas koncertu wysłuchaliśmy m.in. Bastiego i Ptaku oraz raperów związanych z projektem Definicja Kibol.

Z kolei dnia 17.03 w poznańskiej Katedrze odbyła się inauguracja Festiwalu Pieśni Pasyjnej, w której wzięła udział delegacja naszych działaczy. W swym repertuarze koncert obejmował utwory wielkopostne, poświęcone Męce Pańskiej, a także – w związku z 70 rocznicą śmierci Feliksa Nowowiejskiego, zasłużonego kompozytora tworzącego w Wielkopolsce – dzieło „Testament Bolesława Chrobrego” w wykonaniu Chóru Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
„Testament” ostatni raz został odśpiewany w 1962 w związku ze zbliżającą się rocznicą chrztu Polski – tym razem zabrzmiał donośnie w miejscu szczególnym, gdyż to właśnie na Ostrowie Tumskim pochowano najważniejszych Piastów, w tym Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Chór wrócił niedawno z tournee po Pomorzu, gdzie „Testament Bolesława Chrobrego” został przyjęty z uznaniem i gorącymi oklaskami – co absolutnie nas nie dziwi.

Przypominamy też, że administracja portalu facebook w dalszym ciągu blokuje nam możliwość prowadzenia profilu na nim.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij