Bielsko-Biała: POLexit – Polska bez UE!

 Jak wspominaliśmy 1 maja w całej Polsce odbyły się manifestacje POLexit, które miały za zadanie zademonstrować sprzeciw wobec Unii Europejskiej. Zamieszczamy relację z pikiety w Katowicach.

Punktualnie o godzinie 15 działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, sympatycy oraz mieszkańcy Katowic zebrali się na pl. Sejmu Śląskiego przy pomniku zasłużonego dla tych ziem, Wojciecha Korfantego. Manifestację rozpoczęła koordynator Brygady Górnośląskiej, która zapowiedziała dalszy przebieg wydarzenia oraz przedstawiła przemawiające osoby.

Jako pierwszy głos zabrał działacz oddziału Katowice, Kol. Konrad Kątny, który w swoim przemówieniu odniósł się do absurdów, jakie narzuca nam Unia Europejska. Zaznaczył również, że cała działalność UE sprowadza się do pracy na rzecz rozwoju niemieckiej gospodarki. Następnie głos zabrała redaktor naczelna naszego portalu oraz koordynator ONR Bielsko-Biała Kol. Adrianna Gąsiorek, która zaprezentowała stanowisko Obozu Narodowo-Radykalnego. „Wzorem Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich rzucamy hasło: „POLexit”. Domagamy się opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej i podjęcia wysiłku budowy własnego niezależnego systemu sojuszy politycznych, militarnych i gospodarczych opartych na bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej.” Koleżanka zachęcała również do współpracy w ramach V4.

Następnie zgromadzeni wznosili hasła antyunijne. Co ciekawe sporo uczestników legalnego wydarzenia zostało spisanych przez smutnych panów, którzy na swoich mundurach obok flagi narodowej, prezentują unijne symbole.

W wielu polskich miastach można było spotkać działaczy ONR-u i dołączyć do pikiet. Zachęcamy również do wzięcia udziału w największej manifestacji antyunijnej już jutro w Warszawie.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij