Opole: ONR powraca na Górę św. Anny!

3 maja działacze Brygady Opolskiej ONR pojawili się na Górze św. Anny by upamiętnić Polskich bohaterów III powstania śląskiego, którzy walczyli o powrót śląska do macierzy polskiej.

Obchody zorganizowane były przez środowiska patriotyczne z Opolszczyzny, a inauguracja rozpoczęła się od Mszy św. w intencji ojczyzny w Bazylice św. Anny. Po uroczystej Mszy św. uformowano pochód który przeszedł pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zapalono znicze.
Marsz zakończył się przy pomniku Czynu Powstańczego gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze ku pamięci powstańcom.
Pod koniec zgromadzenia organizatorzy przekazali również głos działaczom Obozu Narodowo-Radykalnego, który reprezentowała kol. Natalia Gackowska. Koleżanka podziękowała za zaproszenie naszej organizacji na obchody, a także przedstawiła dlaczego to miejsce jest tak ważne dla narodowców. Działaczka wspomniała również o nieustannej nagonce na narodowców, która ostatnio bardzo się nasiliła, a także przypomniała postać ks. Jacka Międlara, który stał się główną ofiarą antypolskich ataków ze strony mediów. Puentą przemowy naszej koleżanki było stwierdzenie że ONR co roku będzie przybywał w coraz większym składzie na Górę św. Anny.

Działacze ONRu nigdy nie zapomną o powstańcach śląskich i ich znaczeniu w powrocie śląska do macierzy.

Cześć i Chwała Bohaterom. Śląsk Opolski zawsze Polski!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij