Reaktywacja Brygady Opolskiej ONR

 

Po długiej przerwie w działalności 5 marca 2016 r. została reaktywowana Brygada Opolska Obozu Narodowo-Radykalnego.

Prace nad rozbudową i reaktywacją tej historycznej brygady  rozpoczęły się w bardzo szybkim tempie i od momentu pierwszej rekrutacji do dnia dzisiejszego odbyło się kilka inicjatyw, spotkań rekrutacyjnych i objazdów całego województwa.

Początkowo działalność miała charakter stricte rekrutacyjny, objazdy ONR  odbyły się w Opolu, Brzegu, Lewinie Brzeskim, Grodkowie, Nysie, Prudniku, Głubczycach i Kluczborku. W najbliższym czasie planowany jest  wyjazd rekrutacyjny do Kędzierzyna-Koźle i Strzelec Opolskich.

Ponadto przez 3 miesiące działalności Brygada Opolska zorganizowała kilka wydarzeń m.in. 9 marca w Opolu zorganizowaliśmy obchody upamiętniające żołnierzy poległych w Katyniu, czy 1 maja w Opolu zainicjowaliśmy pikietę POLexit.

Byliśmy również uczestnikami Marszu dla Życia i Rodziny w Brzegu, uczestniczyliśmy w obchodach miejskich „Wydarzeń Brzeskich”, przybyliśmy na uroczystą Mszę św. w Chrościnie Nyskiej w intencji żołnierzy NSZ ze zgrupowania kpt. Henryka Flamego „Bartka”   których szczątki odnaleziono ostatnio pod Starym Grodkowem.

Ostatnią naszą inicjatywą była zbiórka darów dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Kazimierzu (Łódzkie), co było dla nas pierwszą, ale nie ostatnią inicjatywą pro-społeczną.

Najbardziej medialnym wydarzeniem na którym się pojawiliśmy były słynne obchody na Górze św. Anny gdzie powróciliśmy po wielu latach naszej nieobecności i co roku będziemy uczestnikami tych ważnych dla mieszkańców Opolszczyzny obchodach.

Od marca nasze struktury rozrosły się do kilkunastoosobowego zespołu, a naszych działaczy można spotkać w Opolu, Brzegu, Grodkowie, Lewinie Brzeskim, Głubczycach i Kluczborku. Pozytywnym faktem jest to że przybyło sporo ankiet z zachodniej strony województwa, co daje nadzieje na systematyczny i stabilny rozrost i rozwój całego województwa w idei Narodowo-Radykalnej.

Przed nami okres wakacyjny, co nie oznacza że Brygada Opolska będzie miała czas na odpoczynek. Opolszczyzna bogata jest w wydarzenia historyczne, szczególnie te dotyczące czasów partyzantki antykomunistycznej, do dzisiaj można znaleźć na terenie całego województwa wiele śladów walk niepodległościowych oraz oznak ulicznych protestów antykomunistycznych.

Planujemy właśnie w wakacje kilka ciekawych inicjatyw i integracji brygadowych, o których szczegóły podamy niebawem. Tymczasem trzymajcie za nas kciuki i obserwujcie nasze działania na portalach ONRowskich.

 

Śląsk Opolski zawszę POLSKI!!!

 

Adrian Kaczmarkiewicz – Koordynator Brygady Opolskiej i Łódzkiej

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij