Poznań: ONR na obchodach urodzin Dmowskiego!

Zeszłej soboty w Chludowie, w dawnej posiadłości Romana Dmowskiego, odbyły się obchody związane z rocznicą urodzin tego wielkiego Polaka, która przypada 9 sierpnia. W uroczystościach uczestniczył poznański oddział Obozu Narodowo-Radykalnego.

Działacze przybyli na miejsce – Dom Misyjny Ojców Werbistów w Chludowie – znacznie przed czasem, dlatego też zostali zaangażowani w oprawę całej uroczystości. O godzinie 10:30 rozpoczęła się cześć obchodów przy popiersiu ojca myśli narodowej w Polsce. Przedstawiciele organizacji uczestniczących w urodzinach Romana Dmowskiego złożyli kwiaty, odśpiewano również hymn państwowy.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na mszę św. do pałacu, który przywódca Narodowej Demokracji zamieszkiwał w latach 1922-1934. Tam, w kaplicy, która znajduje się w dawnej sali balowej Dmowskiego, odprawiona została Eucharystia, po której zgromadzeni udali się na dalszą część obchodów. Przywitano tam formalnie ważniejszych uczestników oraz organizacje, które reprezentowali. Wygłoszono kilka przemówień, a po ich zakończeniu udano się na poczęstunek. Była to świetna okazja do integracji wśród lokalnych patriotów. Uczestnicy mogli się bliżej poznać, wymienić spostrzeżeniami, a także poruszyć kwestie współpracy przy nadchodzących wydarzeniach.Ogromne podziękowania należą się organizatorom obchodów oraz Księżom Werbistom, którzy nie szczędzili gościnności.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij