Piaseczno: nie dla Michnika!

Dociera do nas informacja jakoby Komitet Obrony Demokracji organizować w Piasecznia miał spotkanie z Adamem Michnikiem. Dodatkowo nasze oburzenie wzbudza fakt iż miejscem owego wykładu ma być… sala konferencyjna Urzędu Miasta. Mimo iż samorząd zdominowany jest przez Platformę Obywatelską, a organizacje typu KOD czują się na lokalnym podwórku jak ryba w wodzie, to po raz kolejny granica przyzwoitości zostaje przekroczona.
qnz0lef
Postanowiliśmy skontaktować się z Urzędem Miasta, celem wybadania w jaki sposób przyznawany jest dostęp do tego typu prelekcji w budynku samorządowym. Nadawca (osoba fikcyjna) wypytuje prowokacyjnie i czysto teoretycznie, czy byłoby możliwym zorganizowanie innego spotkania, także stricte politycznego, ale związanego bezpośrednio z obozem rządzącym.

xbrrdai

cgbc1th

Haczyk przez pracownika Urzędu został połknięty. Odpowiedź nie stanowiła większego zaskoczenia. A nam daje argument do podjęcia kolejnych działań. Lokalnym władzom przypominamy, że samorząd nie stanowi ich prywatnego folwarku, choć zapewne wzorem swojej partyjnej koleżanki, będącej od lat prezydent Warszawy, mogliby być zaskoczeni takim postawieniem sprawy.
Z drugiej strony czy na tym polegają te piękne i wzniosłe hasła o pluralizmie, wolności słowa dla wszystkich, demokracji itd., w wykonaniu Komitetu Obrony Demokracji? KOD nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego (wykaz: http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,opp,3666.html), nie jest tym bardziej Wspólnotą Mieszkaniową. A gdyby ktoś miał wątpliwości czy rzeczywiście to KOD odpowiada za organizację owego spotkania, upewni nas w tym fakcie pracownica Urzędu, po zadaniu pytania przez „zaciekawioną obywatelkę” (także osoba fikcyjna).
qjzkq4s

Rzeczywiście Urząd reklamuje wydarzenie także na swojej stronie:

http://piaseczno.eu/index.php?mnu=91&id=11091

Ubolewamy nad zapraszaniem do Piaseczna Adama Michnika, osoby szerzącej antypolonizm, otwarcie i bezpardonowo atakującej Kościół Katolicki, plującej na polską historię i bohaterów podziemia niepodległościowego. Tak bezpośrednio, jak i poprzez swoich pracowników w redakcji Gazety Wyborczej. Mówimy także głośne – nie, dla podwójnych standardów włodarzy miasta. Mamy chociażby w pamięci, jakie trudności spotykały nas przy organizacji Piaseczyńskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych ze strony władz.
Sprzeciwiamy się hipokryzji i obłudzie samorządowców upolityczniających i kompromitujących Piaseczno. Urząd Miasta ma służyć bez wyjątku całej lokalnej społeczności oraz przestrzegać prawa i zasad, które stanowi. Michnik przedstawiany jest jako historyk, legenda podziemia, wybitny publicysta, co stanowi jawną kpinę. W najbliższym czasie podejmiemy akcję informującą społeczność o działaniu władz samorządowych oraz kim w rzeczywistości jest Adam Michnik.
Obóz Narodowo-Radykalny Piaseczno.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij