ONR Warszawa: „Głodnych nakarmimy” – ciepły posiłek dla potrzebujących

Zima jest szczególnym okresem. Z jednej strony to radosny czas bożonarodzeniowej atmosfery, a z drugiej niezwykle trudny okres dla tych, którym pora ta kojarzy się tylko ze strachem przed kolejną zimną nocą. Z tego powodu na początku grudnia działacze Brygady Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego zainicjowali cykliczne przedsięwzięcie „Głodnych nakarmimy”, polegającą na wydawaniu w samym sercu Warszawy ciepłego posiłku potrzebującym.

13 grudnia we wtorek, od godziny 16:30 przy metrze centrum w Warszawie, działacze ONR przeprowadzili pierwszą z planowanych akcji. Posiłek w postaci grochówki oraz chleba otrzymywali najbardziej potrzebujący, po okazaniu wcześniej otrzymanych bonów. Akcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a pożywienie zostało rozdane w szybkim tempie, co świadczy o wielkim zapotrzebowaniu na tego typu działania. Bezdomni byli niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc i zapewniali, iż w przyszłym tygodniu również będą nas oczekiwać. By ich nie zawieść dołożymy wszelkich starań by ułatwić im ten trudny czas, poprzez stałe, cotygodniowe wydawanie ciepłych posiłków, a także zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc finansową, bez której tak szybkie i sprawne rozpoczęcie akcji nie byłoby możliwe. A tych, którzy pragną pomóc w jej kontynuowaniu, zachęcamy do wpłat: https://pomagam.pl/glodnychnakarmimy

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij