Bydgoszcz: „Szlachetna Paczka”

W piątek, 9 grudnia; działacze ONR Oddział Bydgoszcz wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W ramach inicjatywy został podarowany prezent 60-letniemu mężczyźnie.
Pan Marek to osoba po zawale, żyje samotnie, ponieważ opuściła go żona, natomiast dzieci odwiedzają go bardzo rzadko. Mężczyzna utrzymuje się jedynie z niewielkiej renty, z której jak wiadomo, ciężko opłacić rachunki, leki oraz zapewnić sobie najpotrzebniejsze produkty, niezbędne do życia codziennego. Ostatecznie zostaje mu jedynie 85 zł na życie przez cały miesiąc.
Oddział Bydgoszcz podarował Panu Markowi nie tylko żywność, ale także to, czego potrzebował najbardziej – butów na zimę. Działacze ONR Bydgoszcz zobowiązali się do dalszej pomocy mężczyźnie w ciągu roku.
Akcja „Szlachetnej Paczki” jest niezwykle istotna, gdyż pomaga wesprzeć tych, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Pan Marek to jedna z wielu osób, którym jest naprawdę bardzo ciężko. Zachęcamy wszystkich do angażowania się w tego typu akcje, należy wskazać, że jest mnóstwo podobnych do „Szlachetnej Paczki” inicjatyw, które można wesprzeć w okresie przedświątecznym. Każdy z nas, jako Katolik oraz Polak, powinien wspierać swoich potrzebujących rodaków; nie tylko w tym wyjątkowym okresie, ale i przez cały rok.
Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij