„Emigracyjny Aktywizm”

W okresie przedświątecznym zagraniczne oddziały Obozu Narodowo-Radykalnego przystąpiły do wzmożonych działań, których celem –oprócz aktywizacji lokalnej społeczności Polskiej- jest pomoc potrzebującym. Prezentujemy więc zbiorcze informacje o ostatnich działaniach podejmowanych przez nasze Koleżanki i Kolegów z zagranicznych oddziałów ONR.

Anglia

Przez ostatnie 3 tygodnie nasi działacze w porozumieniu z głównym organizatorem III edycji akcji „NIECH ŚWIĘTA RADOSNE BĘDĄ” – Bieszczadzką Inicjatywą Narodową, prowadzili zbiórkę funduszy które miały być przeznaczone na przygotowanie świątecznych upominków dla dzieci z rodzin niezamożnych w Bieszczadach. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z nami polskich sklepów na terenie Anglii, udało nam się w nich rozlokować kilka specjalnie w tym celu przygotowanych puszek, do których zbieraliśmy datki. Ponadto nasi działacze w Coventry przeprowadzili okazjonalną kwestę na terenie Polskiej parafii w tym mieście, podczas której również zbierali fundusze na świąteczne prezenty dla dzieci. Nasza akcja na terenie Anglii zakończyła się zebraniem 1092 zł, co w kontekście emigracyjnym uznajemy za drobny sukces, tym samym stawiając sobie poprzeczkę wyżej przy kolejnych tego typu działaniach. Natomiast zdjęcia uśmiechniętych dzieci, które przy naszej pomocy otrzymały świąteczne upominki pozostaną dla nas już zawsze wartością niepoliczalną. Dziękujemy więc wszystkim tym którzy przyczynili się do tego, że te Święta będą radosne również dla tej grupy bieszczadzkich dzieci.

Niemcy

Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego na terenie Niemiec prowadzą aktualnie zbiórkę funduszy na pomoc chorującej na padaczkę typu West oraz Skoliozę – Nicol Blaszczak. Nasza rodaczka wychowywana jest jedynie przez Matkę, która po przebytym zawale serca straciła pracę. W związku z tym sytuacja finansowa obu Pań pogorszyła się znacząco. Dlatego na terenie Niemiec prowadzimy aktualnie akcję plakatową, która ma zachęcać zamieszkałych tu Polaków do wsparcia młodej Nicol oraz jej Mamy. Dodatkowo w kilku miastach w Niemczech –na terenie Polskich sklepów- wystawione są puszki do których można wrzucać datki dla potrzebującej. Oprócz zbiórki pieniężnej prowadzimy również zbiórkę produktów spożywczych oraz środków higienicznych. Wszystkie zebrane przez nas pieniądze i produkty trafią bezpośrednio do Nicol i jej Mamy. Serdecznie zachęcamy Wszystkich do wspierania naszej inicjatywy.

Irlandia

W bieżącym okresie nasi działacze w Irlandii wspierają akcję, której celem jest zbiórka funduszy dla naszej rodaczki zamieszkałej w Irlandii. Kobieta której pomagamy znalazła się w ciężkiej sytuacji w związku z odebraniem jej opieki nad dzieckiem. Nasza działalność w tym zakresie polega więc na szerokim nagłaśnianiu sytuacji w jakiej znalazła się wspomniana Pani – za pomocą portali społecznościowych, lokalnych polonijnych forów internetowych, oraz plakatów które znaleźć można w różnych miastach Irlandii. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tej sprawy zachęcamy do odwiedzenia strony – https://pomagam.pl/zycieniemalnapewno gdzie znaleźć można więcej informacji, oraz sposoby na wsparcie naszej rodaczki w tej nierównej walce z Irlandzką agencją do spraw dzieci i rodziny (TUSLA)

Jak widać w kontekście powyższych działań Narodowy Solidaryzm nie jest dla nas jedynie pustym sloganem, a ideą w którą wierzymy i którą staramy się realizować przy każdej możliwej okazji. Poprzez nasze działania na emigracji chcemy nie tylko pokazać, że wyjazd z Ojczyzny nie musi oznaczać zaprzestania działań społecznych, ale jest też idealną okazją do tego by godnie reprezentować wizję JEDNEGO NARODU PONAD GRANICAMI. Dlatego też parafrazując słowa Romana Dmowskiego przypominamy głośno o tym, że obowiązki polskie nie przestają tracić na znaczeniu z chwilą wyjazdu za granice, a wręcz przeciwnie – stają się one dla nas jeszcze ważniejsze.

Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij