Częstochowa: ONR na strzelnicy

W ostatni weekend w ramach działań sportowych wybraliśmy się na lokalną strzelnicę w Częstochowie. Do treningu wybraliśmy Pistolet BERETTA 92 FS kaliber 9mm, Pistolet COLT 1911 kaliber 22 LR oraz Strzelbę MOSSBERG 500A Kaliber 12. Każdy z nas oddał po kilkadziesiąt strzałów przy oku licencjonowanego instruktora. Był to nasz pierwszy wspólny wypad na tutejszą strzelnicę. Atmosfera w porządku, bez problemowo, bezpiecznie.
W najbliższej przyszłości będziemy planować kolejny wypad, oczywiście jak odłożymy trochę pieniędzy, bo temat nie jest tani. Jeśli będziecie chcieli z nami się wybrać, to tym razem poinformujemy was na naszych portalach czy grupach społecznościowych, więc prosimy obserwować.
Niżej cytat jednego z największych polskich antykomunistów na temat broni palnej:
„Każdy Jemeńczyk posiada broń palną. Może to być stara turecka rusznica lub niemiecki mauzer z czasów wojny światowej. Ale może to również być – szczyt szczytów w owych czasach – sowiecki szturmowy kałasznikow. Niemniej i tu, na tym szczycie, są równiejsi między równymi. Kałasznikowy książąt bywają pozłacane, o kolbach inkrustowanych kością słoniową i drogimi kamieniami. To powszechne uzbrojenie obywateli stanowiło tu zawsze zaporę przeciw totalitaryzmom. Zarówno władza królewska, jak później czerwona, nie były wszechmocne. Przeciwwagą dla wszelkich zakusów było zbrojne społeczeństwo. Do dziś – poza miastami w górach – Jemeńczycy nie pozwolili się rozbroić. I dlatego zakusy rewolucjonistów nie dały tu nigdy wyników. Jakby w tym kraju sprawdziły się przewidywania ojców amerykańskiej konstytucji, gwarantujące obywatelom wolność posiadania broni.”
–Gan-Ganowicz

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij