Częstochowa: Tropem Wilczym – Największy bieg pamięci w Polsce

26 lutego 2017r. odbyła się V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całej Polsce. I tym razem nasz oddział wziął udział w biegu, który odbył się w Myszkowie organizowanym przez Stowarzyszenie Narodowy Myszków, by oddać w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym. Na zaproszenie organizatorów pomogliśmy w obstawieniu przez nasz oddział wyznaczonej trasy. W biegu wzięło udział ponad 100 osób. Po przebyciu 1963 metrów (odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józef Franczak ps. Lalek) każdy uczestnik biegu dostał medal, a zwycięzcy puchary oraz nagrody. Następnie odbyło się przemówienie prezesa stowarzyszenia kol. Daniela oraz pani Jadwigi Wiśniewskiej, która była patronatem tego wydarzenia.
Po zakończeniu Biegu Tropem Wilczym udaliśmy się pod pomnik Powstańców Styczniowych w Mrzygłodzie, gdzie z gospodarzami z NM złożyliśmy kwiaty.
Tak na prawdę każdy, kto przybył na Bieg Wilczym Tropem jest zwycięzcą, ponieważ pokazał, że pamięta o naszych Bohaterach i szanuje historię Polski. Jest to ważne w tych czasach, by nie zapominać, że poprzednie pokolenie walczyło by Polska była wolna, nie zgermanizowana czy zrusyfikowana. I o tą pamięć trzeba dbać, bo jak to rzekł Roman Dmowski: ” Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. I właśnie naszym obowiązkiem jest dbać o pamięć o naszej historii, czy w tym wypadku o Żołnierzach Wyklętych.
Dlatego, też zapraszamy oraz zachęcamy wszystkich, by 1 marca, kiedy jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, razem z Nami oddać cześć Bohaterom. Wszelkie informację dotyczące tego wydarzenia w naszym mieście pod tym linkiem.
http://onr.czest.pl/narodowy-dzien-zolnierzy-wykletych-w…/

Niżej nasza fotorelacja + link do relacji Narodowego Myszkowa

https://www.facebook.com/…/Stowarzyszenie…/photos/…

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij