Siedlce: Leszek Żebrowski o AK i NSZ na Podlasiu.

12 marca 2017 r. w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach, odbyło się spotkanie z Panem Leszkiem Żebrowskim.
W niedzielne popołudnie wydarzenie zgromadziło liczną widownię. Nasz gość – wybitny historyk, publicysta, znawca tematyki Żołnierzy Wyklętych i obrońca Ich dobrego imienia – wygłosił wykład nt. działalności Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Podlasia. Była to pouczająca lekcja ucząca nie tylko historii, ale również myślenia kategoriami interesu narodowego. Prelegent scharakteryzował obie organizacje i przybliżył sylwetki niektórych z bohaterów walk z okupantem niemieckim i sowieckim. Na koniec Pan Żebrowski odpowiedział na kilka pytań z widowni i zachęcił do organizowania się w ramach różnych stowarzyszeń.
Organizowanie podobnych spotkań jest bardzo potrzebne, ponieważ pamięć o bohaterach z polskich organizacji niepodległościowych, takich jak NSZ jest wciąż szargana. Mimo upadku ustroju komunistycznego w Polsce, mity narosłe wokół zbrojnego podziemia antykomunistycznego nadal pokutują w przestrzeni publicznej. Świadomość historyczna Polaków musi wzrastać, by antypolska propaganda podpierająca się marnymi dowodami nie znajdowała nowych zwolenników.
Organizatorem wydarzenia była Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo-Radykalnego.

01

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij