Częstochowa: Narodowy Dzień Życia w Częstochowie

Chcąc zwrócić uwagę mieszkańców regionu częstochowskiego na problem świętości życia, w Narodowy Dzień Życia, 24 marca 2017r. działacze ONR Częstochowa przyłączyli się do pikiety przeciwaborcyjnej organizowanej na placu w centrum Śródmieścia, tzw. Kwadratach, przez działaczy fundacji „Pro- prawo do życia”. Obok samej pikiety, kobietom – przechodniom wraz z życzeniami obrony najbardziej bezbronnego – nienarodzonego życia, wręczane były białe róże, stanowiące w tym kontekście jego symbol. Kwiaty przyjmowane były z uśmiechem i życzliwością, a także z często odwzajemnionymi życzeniami i wyrazami uznania dla naszej akcji.
Pikieta przebiegła sprawnie, a z uwagi na miejsce – jedno z najbardziej rozpoznawalnych i uczęszczanych przez częstochowian, okazała się bardzo skuteczna w odbiorze.
W tym miejscu warto również przypomnieć, iż w sobotę 25 marca 2017r. w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, obchodzony jest także Dzień Świętości Życia (postulowany przez Papieża Polaka, w Polsce obchodzony od 1998r.).Od tego dnia uroczyście rozpocząć można inicjatywę modlitewną: Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, będącej zobowiązaniem do trwającej każdego dnia przez okres 9 miesięcy osobistej modlitwy w intencji jednego zagrożonego życia. [ http://www.duchowa-adopcja.pl]
Jan Paweł II w obronie życia poczętego pisze w encyklice Evangelium vitae z 25 marca 1995 r: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota” (EV 61)
Na zakończenie warto raz jeszcze powtórzyć za słowami Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego z 28 sierpnia 1956 r. : „Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu”.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij