Bielsko-Biała: Dyskusja „Polska skręciła w prawo i co dalej”

22 kwietnia br., oddział Bielsko-Biała Obozu Narodowo-Radykalnego wziął udział w dyskusji pt. „Polska skręciła w prawo i co dalej”, która odbyła się w hotelu Qubus w Bielsku-Białej.

Organizatorem wydarzenia i zarazem prowadzącym był p. Janusz Buzek, partnerami: Młoda Prawica, Fundacja Pomocy Obywatelskiej Promyk Nadziei, Klub Ronina.

Prelegentami: marszałek Senatu Adam Bielan, minister Stanisław Szwed oraz redaktor Łukasz Warzecha.

Spotkanie zaczęło się przede wszystkim od samego wyjaśnienia pojęć prawicy i lewicy, prelegenci związani z Prawem i Sprawiedliwością jasno deklarowali prawicowość swojej partii, innego zdania był natomiast redaktor Warzecha, który wypunktował ekipę rządzącą, pokazując jej konkretne działania, które w swoim założeniu często nie mają nic wspólnego z prawicą. Goście odpowiadali na pytania prowadzącego na tematy związane z gospodarką, polityką zagraniczną, Unią Europejską czy problemami wewnętrznymi Polski. Próbowano odpowiedzieć na pytania – Czy Polacy potrzebują prawicowych rządów? Czym w ogóle charakteryzuje konserwatywne rządzenie państwem?

Co chwilę mogliśmy usłyszeć również o tym, jak ważne jest, aby prawica była zjednoczona – podkreślano, że właśnie dzięki tej jedności Prawo i Sprawiedliwość oraz pozostałe podmioty wchodzące w skład komitetu wyborczego, wygrały wybory w 2015 roku. O tym, czy faktycznie „prawica”, jak sama siebie nazywa, jest zjednoczona, można było się przekonać na samym spotkaniu. Bardzo daleko nam do poglądów pana Warzechy, ale każdy jego komentarz krytykujący ekipę rządzącą był głośno zagłuszany przez część uczestników spotkania. Podobnie zresztą sytuacja wyglądała podczas samej dyskusji – zwolennicy PiS-u oraz przedstawiciele liberalizmu i wszelkich swobód bez ograniczeń, często przeszkadzali sobie wzajemnie.

Jedyne, z czym mogliśmy się zgodzić podczas spotkania to fakt, iż podział na prawicę i lewicę jest nieaktualny. Koordynator Brygady Górnośląskiej Kol. Adrianna Gąsiorek przyznała na początku swojej wypowiedzi, że Narodowy Radykalizm nigdy nie opowiadał się po żadnej stronie, ponieważ przede wszystkim powinniśmy patrzeć na interes polskiego narodu, a nie na to, czy dane słowo, ustawa, rozwiązanie jest bardziej lewicowe czy prawicowe. Zapytaliśmy również prelegentów o pomysły na rozwiązanie problemów polskiej kultury – przedstawiliśmy, co działo się dzień wcześniej w Warszawie podczas spektaklu „Klątwa”. Wyraziliśmy również nasze zdanie na temat polityki wschodniej Prawa i Sprawiedliwości.

Prelegenci nie zaskoczyli nas swoimi wystąpieniami, co zresztą nas nie dziwi – partia rządząca twierdzi, że wie, co robi. Widać było również pewne uniki – zamiast o kulturze odpowiadano nam o imigrantach, a kwestie Ukrainy zamieniono na Syrię. Oczywiście można w ten sposób wybronić się na jednym spotkaniu, ale to chwilowe zabiegi.

My dalej patrzymy na polską politykę, obojętnie, jak ona się będzie nazywać. Jaka różnica czy rządzi nami prawica, czy lewica jeśli żadna partia nie broni polskich interesów tylko interesy własnego środowiska.

Nie prawica, nie lewica, tylko Narodowy Radykalizm.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij