Katowice: Rocznica śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

25.05.1948 – tego dnia w więzieniu, w warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Zostawił on swoją żonę, syna i córkę. Oskarżony i skazany został przez komunistyczną władzę Polski Ludowej. Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w KL Auschwitz.

Działacze oddziału Katowice, Brygady Górnośląskiej Obozu Narodowo – Radykalnego postanowili w kolejną rocznicę śmierci wielkiego Bohatera uczcić pamięć o jego życiu. Udaliśmy się w czwartkowe popołudnie pod Pomnik Witolda Pileckiego znajdującego się na Skwerze, na Osiedlu Witosa w Katowicach.

Wysłuchaliśmy przemówienia jednego z działaczy dotyczącego życia wielkiego Żołnierza, a następnie złożono wieniec pod pomnikiem.

Witold Pilecki dopiero pośmiertnie, w 2006 otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownika. Mamy nadzieję, że pamięć o wielkim Bohaterze będzie trwać wiecznie, jednak to o Nas głównie zależy czy młode pokolenie będzie pamiętać o Wielkich Polakach.

Cześć i Chwała Bohaterom!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij