Poznaniacy pamiętali o Krwawej Niedzieli

11 lipca także w Poznaniu pamiętano o ofiarach rzezi dokonanej przez OUN-UPA na polskiej ludności na Wołyniu w okresie trwania II wojny światowej. Działacze miejscowego oddziału ONR wzięli udział w Eucharystii w intencji pomordowanych, która odprawiona została o godzinie 17:00 w kościele pw. Św. Jana Kantego z inicjatywy patriotycznej społeczności miasta.

Następnie część z uczestników Mszy Św. przeniosła się do lokalu Reduta, gdzie wraz z kolejnymi gośćmi wysłuchano okolicznościowej prelekcji Sandry Błażejewskiej, historyczki i autorki książki o Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Była to świetna okazja do odświeżenia, ale i pogłębienia wiedzy nt. tragicznych dla naszego narodu wydarzeń. Pragniemy w tym miejscu jeszcze raz przekazać prelegentce podziękowania za cenne słowa skierowane przy tej okazji do zgromadzonych. Mamy nadzieję, że praca włożona w krzewienie pamięci o narodowej przeszłości dostarczy wiele satysfakcji, a także zwiększy powszechną świadomość o polskiej historii wśród naszych rodaków.

W intencji pomordowanych w ludobójstwie na Wołyniu, którego kulminacją była Krwawa Niedziela, a które tak mocno związane było z katolicką wiarą, ofiarujemy nasze modlitwy.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij