Piesza pielgrzymka Obozu Narodowo-Radykalnego

Lipiec i sierpień to czas, kiedy nasz kraj przemierzają pielgrzymki do sanktuariów maryjnych. Najwięcej pątników dociera, oczywiście, na Jasną Górę. W tradycję pielgrzymowania postanowili się włączyć także działacze ONR.

W niedzielę 16 lipca, do krakowskiego przeoratu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X dotarła kilkunastoosobowa grupa ONR-owców z rożnych stron Polski. Następnego dnia rano, po Mszy Świętej wyruszyliśmy w pielgrzymkę Szlakiem Orlich Gniazd. Naszym opiekunem duchowym był ks. Łukasz Szydłowski. Stałymi elementami codziennej wędrówki była Msza w klasycznym rycie rzymskim, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa i do Matki Bożej oraz wieczorne katechezy księdza. Nie zabrakło także tradycyjnych pieśni religijnych i patriotycznych. Dzięki pielgrzymowaniu mieliśmy okazję do pogłębienia wiary oraz wiedzy na tematy związane z wiarą, teologią, liturgią, czy sytuacją w Kościele. Większość naszej drogi przebiegała szlakami leśnymi i górskimi, dzięki czemu dzięki czemu doświadczyliśmy piękna Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Odwiedziliśmy też wiele miejsc o niezwykle ciekawej historii, jak Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, Mirów, czy Leśniów.

Na Jasną Górę dotarliśmy 22 lipca. Tego dnia dołączyła do nas kolejna grupa działaczy. O godzinie 13 wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Łukasz w homilii powiedział o tym jak wielką rolę w historii Polski odegrała Matka Najświętsza. Przypomniał wydarzenia takie jak obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, czy bitwa warszawska. Stwierdził, że Maryja powinna być także przykładem dla nas w życiu i działalności.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij