Wrocław: Godzina W

Już trzeci rok mieszkańcy Wrocławia mają okazję uczestniczyć we „Wrocławskiej Godzinie W”, organizowanej przez Obóz Narodowo-Radykalny i kibiców Śląska. Już na dwa tygodnie przed akcją, na terenie miasta zawisło kilka transparentów i ponad trzy tysiące plakatów zachęcających Wrocławian do upamiętnienia Powstańców Warszawskich. Działacze ONR Wrocław pojawili się na stadionie miejskim we Wrocławiu, gdzie godzinę przed meczem rozwiesili transparent informujący o wtorkowej inicjatywie.
1 sierpnia tego roku okazał się dniem bardzo upalnym. Pogoda jednak nie przestraszyła ponad 3 tysięcy Wrocławian, aby pojawić się na placu Dominikańskim, w samym centrum miasta. Przechodniom spacerującym po miejskim rynku, na pewno nie udało się nie usłyszeć okrzyków „Cześć i chwała bohaterom!”. Obecne były rodziny z dziećmi, osoby starsze, ale zdecydowaną większość ludzi obecnych na „Godzinie W” stanowiły młode osoby, które ubrały się w patriotyczne koszulki. Na samym środku skrzyżowania została ustawiona flaga z napisem „Pamięć o Was, żyje w nas”, którą przygotowali fani jedynego Wrocławskiego klubu. Chwilę przed godziną 17.
Niestety legalne zgromadzenie patriotów, w celu uczczenia bohaterów Warszawy, nie spodobało się organizacji „Obywatele RP”, której cztery działaczki w podeszłym wieku, próbowały zasłonić transparent i zakłócić akcję. Jednak szybko prowokatorami zajęła się policja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczestnicy rozeszli się do domów.
Możemy śmiało stwierdzić, że kolejny raz udało się godnie upamiętnić Powstańców, którzy oddali swoje życie, za naszą wolność.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij