ONR: Podsumowanie działalności kwiecień 2019-2020

Maj 2019
Pod koniec kwietnia przygotowywaliśmy się do narodowej majówki. Zorganizowaliśmy kilka uroczystości związanych z powstaniami śląskimi, marszy z okazji Święta Flagi – jedną nawet malowaliśmy w ulicznym happeningu, wydaliśmy oświadczenia i listy, a także rozdawaliśmy ulotki sprzeciwiające się paradom równości. Kilka z nich fizycznie blokowaliśmy na ulicach polskich miast. Odnieśliśmy się również do współczesnych kwestii związanych z pracą oraz Unią Europejską. 1. maja plakatowaliśmy miasta, a tematyka praw pracowniczych gościła również w naszej publicystyce. Wzięliśmy udział w debacie pt. “Fakty i mity okrągłego stołu”. Nie zapomnieliśmy o uczczeniu Witolda Pileckiego. Nie zabrakło aktywności sportowej – szliśmy w marszu górskim pamięci Henryka Flamego. Zbieraliśmy także paczki dla Domu Samotnej Matki, a wiedząc jak ważne jest najmłodsze pokolenie, szliśmy w Marszach dla Życia i Rodziny. Także inni potrzebujący mogli na nas liczyć – przewoziliśmy meble dla najbiedniejszych mieszkańców.

Czerwiec 2019
Czerwiec zaczęliśmy od promowania zdrowego trybu życia. Na ulicach kilku miast organizowaliśmy akcje przypominające o zaletach aktywności fizycznej i wadach używek. Blokowaliśmy paradę równości w szczególnym dla nas miejscu – na Jasnej Górze. Naszym zadaniem było przede wszystkim zabezpieczenie klasztoru, aby nikt nie przedostał się na jego teren w celu profanacji tego świętego miejsca. Zorganizowaliśmy symboliczny pochówek Dzieci Utraconych. Nie mogło nas zabraknąć również na XXV Pielgrzymce Narodowych Sił Zbrojnych w Kałkowie, w której zawsze licznie bierzmy udział.

Lipiec 2019
W lipcu, odwiedziliśmy krakowską… Ikeę. Złożyliśmy tam oficjalny list w sprawie wyrzuconego pracownika, który nie poparł stanowiska swojej firmy – promocji LGBT. W wielu miastach organizowaliśmy akcje przypominające o ludobójstwie Polaków na Wołyniu. Braliśmy udział w marszu oraz pikietach popierających księdza prałata Romana Kneblewskiego, który został odwołany ze stanowiska proboszcza. Cały miesiąc odbywała się również zbiórka dla dziecięcego hospicjum.

Sierpień 2019
Oczywiście 1. sierpnia zorganizowaliśmy, praktycznie w całej Polsce, akcje związane z wybuchem Powstania Warszawskiego – marsze, pikiety, plakatowania. Udało nam się także przejść ulicami Warszawy w kolejnym już Marszu Powstania Warszawskiego, organizowanym przez Brygadę Mazowiecką, mimo że marsze były dwa i nie mogliśmy liczyć na podobną promocję, co nasi adwersarze. Następnie, w odpoczynku od maszerowania, 3. sierpnia odbył się III turniej strzelecki o Puchar Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Byliśmy organizatorami obchodów z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego. W tym wątku miał miejsce również Piknik Rodzinny, na którym mogliśmy przedstawić swoją działalność. Odwiedziliśmy Oświęcim biorąc udział w Marszu Polaków i Polonii. Wyszliśmy na ulicę, aby podjąć temat bezdomności. Zmagaliśmy się, z bardzo pozytywnym wynikiem, w debacie na temat Romana Dmowskiego.

Wrzesień 2019
Poza przypomnieniem Polakom o wydarzeniach z września 1939 roku, miesiąc ten wykorzystaliśmy przede wszystkim do akcji charytatywnych. Odwiedziliśmy noclegownię, zbieraliśmy wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin, pomoc dostali również bezdomni poza granicami naszego kraju, dzięki oddziałowi z Niemiec. Pojechaliśmy z pomocą do naszych rodaków na Wileńszczyźnie. Oddawaliśmy krew w akcji “Słodka Krew”, licznie stawiliśmy się również, aby uczcić pomordowanych żołnierzy Henryka Flamego ps.”Bartek”. Mimo problemów, w nieco zmienionej formie odbyła się konferencja dotycząca zagrożeń wynikających z imigracji. Odmawialiśmy także publiczny różaniec. Część z nas zaangażowała się również w akcje ekologiczne, m.in. sprzątanie lasów. Oczywiście przygotowaliśmy wydarzenia związane z rocznicą utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych – marsze, konferencje oraz wystawy. Wsparliśmy akcję organizowaną przez Trzecią Drogę – Pomoc dla Kosova.

Październik 2019
Obowiązkowo pojechaliśmy do Oświęcimia, aby złożyć kwiaty w Auschwitz – miejscu, w którym zamordowano naszego protoplastę – Jana Mosdorfa. Zaczęliśmy współpracę z Towarzystwem Studentów Polskich i byliśmy współorganizatorem akcji “Uniwersytety wolne od marksizmu”. Ponownie wsparliśmy potrzebujących z hospicjum, sprzątaliśmy również groby i pomniki polskich bohaterów. Nie zapomnieliśmy o rocznicy brutalnie zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki. Zorganizowaliśmy urodziny dla specjalnego gościa – chłopca z zespołem Downa. Miesiąc zakończyliśmy zbiórką dla Polaków z Kresów Wschodnich.

Listopad 2019
W listopadzie miała miejsce kolejna akcja, pt. “Nacjonaliści dla zwierząt” – zebraliśmy specjalistyczne karmy oraz koce, aby wesprzeć schroniska dla zwierząt. Przekazaliśmy różańce dla misji katolickiej, a także wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym. W listopadzie ogłosiliśmy współpracę z Nacjonalistycznym Południem. 11. listopada, właśnie z powyższą organizacją, zaprezentowaliśmy kolumnę na Marszu Niepodległości, stworzyliśmy imponującą oprawę, a następnie relację medialną z tego wydarzenia. Dzień wcześniej odbyliśmy także wiele spotkań z organizacjami europejskimi, zorganizowaliśmy wykład oraz udzieliliśmy wywiadu w Centrum Edukacyjnym Powiśle. Pod koniec listopada odbyły się systematyczne zbiórki dla hospicjum, dla potrzebujących mieszkańców na Górnym Śląsku oraz na rehabilitację niepełnosprawnej Wiktorii. 30. listopada wzięliśmy udział w Marszu Pamięci Burego.

Grudzień 2019
W grudniu zaczęliśmy od “przywitania” Adama Michnika w Łodzi – odpowiednim transparentem i okrzykami. Organizowana była również akcja ulotkowa promująca naszą aplikację – Narodowy Sympatyk. Zorganizowaliśmy w kilku miastach paczki dla dzieci z okazji Mikołajek. Efektem naszej pracy była również pikieta antysystemowa związana z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. W tej sprawie odbyło się również kilka innych akcji, m.in. złożenie kwiatów pod Kopalnią Wujek. W grudniu rozpoczęliśmy bardzo ważną akcję, organizowaną przez działaczy z Dolnego Śląska – “Głodnych Nakarmimy”. Przez 14 tygodni rozdaliśmy we Wrocławiu ponad 1400 litrów gorącego posiłku. Ruszyliśmy do pracy z pomocą dla hospicjum, dla domu samotnej matki, a działacze z Małopolski przygotowali paczki dla kombatantów.

Styczeń 2020
W styczniu zaczęliśmy już na samym początku akcjami poświęconymi osobie Romana Dmowskiego. Zamówiliśmy Msze w kilku miastach, składaliśmy kwiaty i organizowaliśmy wydarzenia tematyczne. Wzięliśmy udział w XII Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę. W styczniu zorganizowaliśmy również pikietę, pt. “Nacjonaliści w obronie środowiska”. Odbył się I Rajd Pieszy im. sierż. W. Stryjewskiego “Cacko”. Brygada Zagraniczna kontynuowała zaczętą w grudniu zbiórkę dla Polaków na Litwie.

Luty 2020
W lutym przypominaliśmy o utworzeniu Armii Krajowej. Zorganizowaliśmy pikietę “W obronie polskiego górnictwa”. Wzięliśmy udział w gali podsumowującej zbiórkę “Rodacy Bohaterom”. Zbieraliśmy również dary dla hospicjum oraz przeprowadziliśmy akcję pomocową dla schroniska dla zwierząt.

Marzec 2020
Marzec zaczęliśmy bardzo intensywnie. W całej Polsce byliśmy organizatorami lub współorganizatorami różnych akcji związanych Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Było to między innymi: Msze Święte, marsze, pikiety, biegi, konferencje czy wystawy.

W marcu odbyła się również konferencja, w której wzięliśmy udział pt. “Jak powstrzymać lewicowy progresywizm”. Miały miejsce także akcje związane z Dniem Kobiet. Wsparliśmy ponownie hospicjum i osoby potrzebujące. Wzięliśmy udział w marszu górskim im. Ognia. Od momentu wybuchu epidemii zaangażowaliśmy się w liczne zbiórki pomocowe dla medyków. Większość zbiórek wyszła z naszej inicjatywy, kilka przeprowadziliśmy z Nacjonalistycznym Południem. Większość zbiórek nadal trwa i będzie kontynuowane. Nie zapomnieliśmy również o naszych braciach z innych organizacji nacjonalistycznych. Wystosowaliśmy pisma wspierające oraz kontaktowaliśmy się między innymi z Węgrami, Włochami, Hiszpanami oraz Portugalczykami.

Codziennie na naszym profilu portalu Kierunków edukujemy i wstawiamy najważniejsze informacje na temat obecnej sytuacji. Kilka dni temu wystartował również nasz pierwszy Newsletter Kierunków. W tym tygodniu rozpoczniemy też reaktywację naszego kanału na YouTube. Bierzemy także udział w debatach on-line.

Tak wygląda nasza działalność przez te kilkanaście miesięcy. Cieszy fakt, że jest różnorodna, szczególnie widać wzrost akcji pomocowych. Oczywiście poza wymienionymi akcjami, w całej Polsce odbywały się zjazdy brygad, upamiętnienia lokalnych bohaterów, konferencje, wykłady czy happeningi. Nie brakowało również spotkań integracyjnych czy akcji rekrutacyjnych.

Mam nadzieję, że kolejny rok będzie dla nas równie owocny. W końcu:

“Gubi nas ona (bierność – przyp. aut.) nie tylko jako naród, ale jako jednostki. Jej to przede wszystkim zawdzięczamy, że wśród nas tak częstym jest zjawiskiem pesymizm, beznadziejność, brak wiary w siebie i w możność życia na lepszy sposób. Trzeba świat znać i rozumieć, a życie samemu urabiać według własnych wymagań. Świat wtedy nie będzie taki brzydki, a życie na nim nie takie złe, jak to nam się często zdaje.”

 

Adrianna Gąsiorek

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij