Świecie: sprzeciw wobec gloryfikacji sowieckiego okupanta

10 lutego 1945 roku – tego dnia w Świeciu nastąpiła zmiana okupanta z nazistowskiego na komunistycznego – często nazywanego przez społeczność dużo gorszym od tego pierwszego. Komunistyczna symbolika zniewolenia do dnia dzisiejszego rozlokowana jest w całej Polsce. Polska jako jeden z niewielu krajów w wielu miejscach nie usunęła symboliki stalinowskiego terroru. Przypominamy, że komunizm to najbardziej utopijna i zbrodnicza ideologia na świecie. Niektórzy teraz powiedzą: „komu oni winni…to tylko żołnierze, którzy zginęli w trakcie podbijania naszego miasta i mieli rozkaz ataku”
Dobrze… To skoro jesteśmy tacy miłosierni to gdzie są nazistowskie groby ze swastykami na obeliskach , żołnierzy którzy zginęli „broniąc” naszego miasta przed czerwoną zarazą? Gdzie w Polsce znajdziemy takie obeliski i groby? Nie ma. Dlaczego jeden okupant ma być lepszy od drugiego? Dlaczego jednemu należy się godny pochówek a drugiemu nie?
Okupant to okupant. Bez różnicy czy to niemiecki czy rosyjski.
W formie sprzeciwu cenzurujemy symbolikę stalinowską i totalitarną oraz tym samym przypominamy, że żaden terror nie zasługuje na obelisk!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij