Bydgoszcz: Pomoc w Domu Dziecka!

Po przeprowadzonej akcji „Słodka krew” przez Brygadę Kujawsko-Pomorską, działacze Oddziału Bydgoszcz postanowili przekazać otrzymane czekolady z akcji; dla Domu Dziecka, mieszczącego się w Bydgoszczy.
Po umówieniu wizyty z władzami placówki na 27. listopada; czteroosobowa reprezentacja Oddziału Bydgoszcz udała się z podarunkami dla najmłodszych. Personel miło powitał działaczy, spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Pracownicy placówki nie ukrywali również pozytywnego zaskoczenia naszą inicjatywą. Działacze zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie miało miejsce spotkanie z dziećmi. Ze względu na to, że wizyta odbyła się w niedzielę frekwencja wyniosła zaledwie 12 osób, gdyż większość podopiecznych odwiedzała swoje rodziny.
Oddział Bydgoszcz zebrał podczas akcji „Słodkiej krwi” ponad 60 czekolad, które zostały rozdzielone między podopiecznych placówki. Rozdawanie czekolad było niezwykle miłym i budującym doświadczeniem. Uśmiechy, które pojawiły się na twarzach dzieci były największą zachętą do tego, by w przyszłości ponownie przeprowadzić podobne inicjatywy. Było to pierwsze tego typu spotkanie (i na pewno nie ostatnie! ) dlatego dało się odczuć nieśmiałość najmłodszych. Po chwili jednak atmosfera rozluźniła się i można było porozmawiać na przeróżne tematy.
Personel Domu Dziecka był zachwycony postawą bydgoskiego oddziału ONR, po spotkaniu obie strony wyraziły chęć szerszej współpracy, która będzie polegała między innymi na pomocy przy odrabianiu prac domowych podopiecznych, uczęszczających do Szkół Podstawowych oraz zakupie przyborów szkolnych. Reprezentacja Oddziału opuściła placówkę pełna entuzjazmu.
Chcielibyśmy złożyć wyrazy podziękowania Paniom z Domu Dziecka za możliwość spotkania się z ich podopiecznymi, to była dla nas ogromna przyjemność! Jednocześnie zapowiadamy regularną pomoc, w takim zakresie, w jakim będziemy mogli.
Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij