ONR Warmińsko-Mazurskie pomaga Kresowiakom

Święta bardzo blisko, większość oddziałów przygotowuje niespodzianki dla dzieci z domów dziecka, przedszkoli, Kombatantów, natomiast Brygada Warmińsko-Mazurska postanowiła wesprzeć ogólnopolską akcję Rodakom na Kresach.
Pomysł pomocy Polakom z Wileńszczyzny narodził się podczas Salezjańskiej Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno. Natchnieniem było serce okazanie przez Kresowiaków. Pomimo nie zawsze najlepszej sytuacji finansowej, materialnej dzielili się tym, co mieli- kanapkami,herbatą, wodą i widać było ogrom szczęścia, jaki dawał im widok Rodaków. Widok Pani Aleksandry, stojącej z tacką z marchewkami, zainspirował jednego z głównych organizatorów- Wojciecha Woźniaka.
W akcję włączyły się wszystkie oddziały Brygady Warmińsko-Mazurskiej ONR. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 350 kg darów, czyli około 30 kartonów. Ponadto oddział Elbląg oraz Wydminy zorganizowały zbiórkę publiczną. W obu miejscowościach udało się zaangażować również szkoły, dzięki czemu uczniom, można było przekazać wiedzę na temat Kresów Wschodnich. Wartym podkreślenia jest fakt, iż w ubiegłorocznej edycji wziął udział tylko oddział Giżycko, któremu udało się wówczas zebrać 3 kartony.
Akcję należy podsumować jako bardzo udaną. W zbiórkę włączyło się także stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Co jest najpiękniejsze w tej akcji? Myślę, że fakt iż oprócz darów materialnych- kredek, makaronu, ryżu, płynów, przekazujemy coś znacznie ważniejszego, a jest to nasza Pamięć o Naszych Rodakach.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij