Katowice: Finał zbiórki dla Domu Samotnej Matki i dla Bezdomnych

22.12.2016r. odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi, ul.Orkana 7a i Dom Noclegowy przy ul. Krakowskiej 138a w Katowicach.
Zebraliśmy dużą ilość odzieży damskiej i dziecięcej, obuwie, zabawki, pościel, piórniki – wszystko to przekazaliśmy funkcjonującej przy schronisku świetlicy. Ponadto dzieci otrzymały ok. 150 czekolad zebranych w ramach akcji „Słodka Krew”, jak również przekazanych przez naszych sympatyków. Cieszy nas każdy uśmiech na dziecięcych buziach, a dzisiaj widzieliśmy ich bardzo dużo.
Kolejnym przystankiem na naszej drodze był dzisiaj Dom Noclegowy przy ul. Krakowskiej, gdzie przekazaliśmy ciepłe kurtki, spodnie, swetry i obuwie. Zima trwa, więc nadal potrzebne są ciepłe kurtki, spodnie, czapki, skarpetki, a przede wszystkim obuwie. Brak ciepłego obuwia skutkuje u bezdomnych odmrożeniami i przeróżnymi powikłaniami zdrowotnymi, prowadzącymi nawet do śmierci.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego sympatyka Piotra Zasada, który zapewnił transport darów na miejsce, jak również Koleżankom i Kolegom z ONR Bielsko-Biała, którzy bardzo mocno nas w tej zbiórce wsparli. Serdecznie dziękujemy też wszystkim naszym sympatykom, którzy wsparli zbiórkę.
Jest to nasza kolejna już zbiórka dla w/w placówek i oczywiście nie ostatnia. Pamiętajmy o potrzebujących nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij