Brygada Górnośląska ONR: Charytatywny grudzień – akcje

Grudzień jest miesiącem, w którym od samego niemal początku wyczuwa się atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas, który poświęcamy na porządki, przedświąteczne zakupy, jak i przygotowywanie potraw na wigilijny stół. I chociaż jest to czas poświęcony najbliższym my nie zapomnieliśmy również o tych, którzy szczególnie potrzebują pomocy i wsparcia, dlatego też w grudniu każdy z Oddziałów naszej Brygady Górnośląskiej przeprowadził akcję charytatywną w swoim mieście.
Oddział Częstochowa już od drugiej połowy listopada zaczął przeprowadzać po raz kolejny zbiórkę rzeczy dla Domu Małego Dziecka, do której dołączyła się częstochowska Młodzież Wszechpolska, Fundacja Aspira oraz osoby indywidualne. Zbiórka trwała około dwóch tygodni. W tym czasie udało się zebrać sporą ilość artykułów pierwszej potrzeby, zabawek, gier planszowych, ubranek, pluszaków, słodyczy. Na początku grudnia delegacja Oddziału i MW przekazała zebrane rzeczy siostrom przełożonym z Domu Małego Dziecka im. E. Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek przy ulicy Kazimierza w Częstochowie, gdzie również spędziła trochę czasu z dziećmi na wspólnej zabawie i czytaniu bajek. Oddział Bielsko Biała w tym roku po raz pierwszy postanowił przeprowadzić zbiórkę dla osób bezdomnych, a następnie zebrane rzeczy przekazać do Bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Odział ten również bardzo mocno wsparł w zbiórce kolegów i koleżanki z Oddziału Katowice, którzy w grudniu przeprowadzili aż dwie akcje charytatywne. Najpierw odwiedzili Schronisko dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi przy ul.Orkana 7a w Katowicach, któremu przekazali dużą ilość odzieży damskiej i dziecięcej, obuwie, zabawki, pościel, piórniki, a dla dzieci ok. 150 czekolad zebranych w ramach akcji „Słodka Krew”, jak i również przekazane te od sympatyków. Drugą akcję natomiast zorganizowali dla Domu Noclegowego przy ul. Krakowskiej, dla którego zebrali ciepłe kurtki, spodnie, swetry i obuwie.
Choć to właśnie grudzień jest dla wielu z nas czasem szczególnym to pamiętajmy, aby innym pomagać przez cały rok.
W imieniu poszczególnych Oddziałów, jak i całej Brygady Górnośląskiej pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzone przez nas akcje. Zapewniamy również, że nie są one ostatnimi, dlatego też zapraszamy do śledzenia naszych stron i liczymy na dalszą współpracę.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij