Brygada Górnośląska: Górnośląskie obchody 150-lecia Sokolstwa Polskiego!

21 kwietnia 2017 br., odbyło się pierwsze spotkanie w ramach obchodów 150-lecia Sokolstwa Polskiego. Patronat nad wydarzeniem objął nasz portal, a Brygada Górnośląska Obozu Narodowo-Radykalnego była współorganizatorem wydarzenia.

Zaczęliśmy od wykładu Pana Stanisława Srokowskiego – kresowiaka autora m.in. książki ”Nienawiść”, na podstawie której został nakręcony film ”Wołyń”. Dowiedzieliśmy się zarówno ciekawych informacji historycznych na temat Kresów, jak wyglądało życie i obyczaje tych części Polski, wyjaśniono samo pojęcie „Kresów”, prelegent przedstawił również wydarzenia, które doprowadziły do późniejszego ludobójstwa Polaków na Wołyniu. Wykład zakończyła długa, ale bardzo interesująca dyskusja na temat współczesnej polityki wschodniej.

W dalszej części można było zobaczyć wzruszający, piękny film „Serce Polski” w reżyserii Tomasza Grzegorza Stali.
Na zakończenie głos zabrał reżyser filmu -Tomasz Grzegorz Stala, który bardzo ciekawie opowiadał o sytuacji Polaków na Białorusi, po raz kolejny wywołało to intrygujące rozmowy uczestników spotkania.

Jesteśmy przekonani, że każdy, kto wybrał się w tym dniu na pierwszą odsłonę obchodów 150-lecia Sokolstwa Polskiego, był bardzo zadowolony.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij