Brygada Górnośląska: Marsz Powstańców Śląskich – relacja

Dnia 06.05.2016 Brygada Górnośląska Obozu Narodowo – Radykalnego wzięła udział w kolejnej edycji już Marszu Powstańców Śląskich. Marsz zorganizowany został przez Młodzież Wszechpolską Okręg Śląski, Ruch Narodowy Górny Śląsk, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe, oraz Fundację Orle Gniazdo.

Oprócz Oddziału Katowice w Katowicach pojawili się działacze ONR z Bielska-Białej oraz Częstochowy. W Marszu wzięły udział także oprócz wyżej wymienionych organizacji, działacze Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej, Zjednoczonego Frontu Narodowego, Radykalnego Południa, działacze z Zawiercia itd., a także osoby niezwiązane z żadną organizacją.

Marsz rozpoczął się o godzinie 18 na Placu Sejmu Śląskiego pod pomnikiem polskiego przywódcy narodowego Wojciecha Korfantego, a zakończył się pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Wspólnie przemaszerowaliśmy przez Katowice, wykrzykując takie hasła jak „ Polski Honor – Śląska Duma”, „Wielka Polska – silny Śląsk” itd. Chcieliśmy wszyscy w ten sposób zamanifestować zarówno dumę ze Śląskości, ale przede wszystkim przywiązanie do Polski. Pokazaliśmy miłość do naszego regionu i całej Ojczyzny. Historia polskiego Górnego Śląska i walki Powstańców Śląskich są dla nas niezwykle ważne.

Na sam koniec pod pomnikiem Powstańców Śląskich odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Hymnu Polski, a organizatorzy przygotowali specjalnie przygotowaną na Marsz oprawę wraz z pirotechniką. Pięknym podsumowaniem Marszu był koncert zespołu Nordica, który odbył się mimo problemów technicznych. Cieszymy się, że mogliśmy już kolejny raz pojawić się w Katowicach. Do zobaczenia za rok.

Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij