Piotrków Trybunalski w hołdzie NSZ

20 września 1942 roku powstały Narodowe Siły Zbrojne – polska, konspiracyjna organizacja wojskowa obozu narodowego, która prężnie działała do 1947 roku. W szczytowym momencie liczyła około 75 tys. działaczy. Na początku walczyła przeciwko Niemcom, Gwardii Ludowej, Armii Ludowej i partyzantce sowieckiej, a także likwidowała miejscowe bandy rabunkowe. W późniejszych latach wzięła udział w powstaniu antykomunistycznym. Jej przeciwnikami stała się Armia Czerwona i siły zbrojne Polski Ludowej.

Propaganda PRL miała zmanipulować Polaków, poprzez ukazanie im zupełnie fałszywej przeszłość i utopijnej teraźniejszości państwa polskiego. W wykładni komunistycznych sługusów moskiewskich polscy patrioci, narodowcy, którzy bronili suwerenności państwa w 1920, 1939, 1944/45 roku byli faszystami, sojusznikami Hitlera, antysemitami i zbrodniarzami ,,chowającymi się po lasach”. O ile po przemianach ustrojowych w Polsce w 1989 roku postawiono kres kłamstw nt. Armii Krajowej, tak do dziś pewne środowiska powielają komunistyczną, ohydną propagandę o Narodowych Siłach Zbrojnych. Naszym obowiązkiem, tego młodego pokolenia jest stać na straży prawdy i póki wciąż mamy dech w naszych piersiach, będziemy wytrwale bronić honoru polskich, wielkich bohaterów.

Aby upamiętnić działaczy Narodowych Sil Zbrojnych, piotrkowski oddział zorganizował trzy inicjatyw. Przygotowano na skwerze, w centrum miasta wystawkę, na której można było obejrzeć portrety głównych postaci NSZ. W ten sposób działacze ONR Oddział Piotrków chcieli, aby mieszkańcy miasta zainteresowali się historią uhonorowanej organizacji. Następnie rozdawano ulotki z kalendarium Narodowych Sił Zbrojnych. Ponadto zawieszono na wiadukcie trzy transparenty (,,20.09.42″, ,,Narodowe Siły Zbrojne”, ,,Śmierć Wrogom Ojczyzny”).

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij