Bielsko-Biała: Dyskusja „Jak uwolnić potencjał polskiego biznesu?”

Wzięliśmy udział w dyskusji pt. „Jak uwolnić potencjał polskiego biznesu?”, która odbywała się w bielskim hotelu Qubus. Wydarzenie kolejny raz patronował Klub Ronina, a prowadzącym był Pan Janusz Buzek.

Zaproszeni goście: Adam Abramowicz (Poseł RP), Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP), Henryk Siodmok (Prezes Grupy Atlas).

Na debacie przedstawiono projekt zmian w podatkach. Za podstawę powodzenia Polski, prelegenci uznali znaczący wzrost zarobków pracowników. Miałoby to być osiągnięte za pomocą zmniejszenia kosztów pracy.

Zmniejszenie opodatkowania zarobków z jednoczesnym zabezpieczeniem ustawowym, aby te pieniądze nie zostały przejęte przez pracodawców, ale trafiły bezpośrednio do pracowników. System proponowany przez SP i ZPP, miałby nie mieć możliwości stosowania jakichkolwiek ulg. Bezwzględnie wartość podatku byłaby ściągana. Ze względu na prostotę tego rozwiązania, uczestnicy wskazali zagrożenie, jakie według nich stanowią „Doradcy podatkowi”.

Mówiono również o tym, że dzisiejszy system podatkowy jest niemoralny. Przedsiębiorcy kombinują, jak uniknąć podatków, a instytucje państwowe „polują na nich”.

Mówiono również o kryzysie demograficznym, który ma wpływ na gospodarkę. Adam Abramowicz powiedział, że powinniśmy w pierwszej kolejności, ściągać do polski naszych rodaków, wspomóc się Chrześcijanami z takich krajów jak Białoruś czy Ukraina. „Delikatnie” wskazał również na konieczność polonizowania tych ludzi.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij