Dzień Wszystkich Świętych

W dniu pierwszego listopada pamiętamy o modlitwie za zmarłych, za naszych bliskich których nie ma już z nami. Ten dzień wypełnia obowiązek złożenia kwiatów czy zapalenia znicza na płycie nagrobnej. Coraz częściej widać też, że zwykły człowiek czuje obowiązek poświęcenia paru chwil miejscom takim jak zbiorowe mogiły żołnierzy czy groby znanych nam z imienia i swej działalności/osiągnięć wybitnych ludzi.
Tak jak przeważająca część naszego społeczeństwa i my w Zawierciu udaliśmy się w miejsca spoczynku naszych bliskich. Nie chodzi jedynie o krewnych których nie ma już z nami a o bliskich w wymiarze duchowych. To właśnie można nazwać sztafetą pokoleń, błędy i zwycięstwa naszych antenatów są naszym dziedzictwem a pamięć o nich jest gwarantem efektywnego czerpania z ich dorobku.
Modlitwa za ich duszę i wiara w czystość intencji które nimi kierowały były nakazem ku temu by zjawić się na jednej z wielu mogił powstańców styczniowych jakie są w naszej okolicy.
Dopóki są oni w naszej pamięci i z naszych ust płynie modlitwa w ich intencji dopóty można stwierdzić, ich śmierć użyźniła nasze dusze.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij