Lublin: „Słodka krew” – oddaj krew, uratuj życie

Tegoroczne oficjalne lubelskie obchody wprowadzenia Stanu Wojennego rozpoczęły się już 12 grudnia od zbiórki krwi „Słodka Krew”, która weszła do programu dzięki inicjatywie Brygady Lubelskiej Obozu Narodowo-Radykalnego. Była to 7. odsłona ogólnopolskiej akcji Obozu Narodowo-Radykalnego.
Wspólnie z komitetem organizacyjnym podjęto decyzję, że najodpowiedniejszym miejscem na zorganizowanie wydarzenie będzie siedziba NSZZ „Solidarność”.
Celem inicjatywy była promocja krwiodawstwa oraz podarowania zgromadzonych słodkości najmłodszym z Domu Dziecka. Jest wyrazem narodowej solidarności oraz aktywizmu na rzecz Narodu.
Podczas kilku godzin trwania zbiórki, próbę oddania krwi podjęło blisko 30 osób. Restrykcyjne badania lekarskie sprawiły, że krew można było pobrać od około połowy chętnych. Nasza akcja zasiliła lubelski bank „płynu życia” o kilka dodatkowych litrów. W sumie zebraliśmy ok. 8 litrów. Krew zebrana podczas tej inicjatywy z pewnością przyczyni się do ratowania życia. Podczas tego wydarzenia udało zebrać się słodkości dla dzieciaków, które zostaną im przekazane.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina, a także mediów, które licznie odwiedzały wydarzenie.

Fot. Polska Agencja Prasowa

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij