II Debata gospodarki imigracyjnej w Radomsku.

20 grudnia w muzeum im Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyła się druga część debaty o wpływie imigrantów ze wschodu na rynek pracy w Polsce. Debatą połączona była z tematyką stosunków międzynarodowych Polski i Ukrainy.

Całość podzielono była na dwa bloki tematyczne.

Pierwszą filarem był panel historyczny, w którym nakreślone zostały wątki mające wpływ na obecne stosunki polsko-ukraińskie. Omówieniem tematu zajął się znany publicysta historyczny Tadeusz Płużański i lokalny adwokat Szymon Zyberyng.

Kolejna część poświęcona została debacie publicznej, w której poruszono wpływ imigrantów ze wschodu na gospodarkę Polski.
W tej części wystąpili Kierownik Główny ONR Aleksander Krejckant, ekonomista ONR Damian Kita, właściciel firmy budowlanej z Warszawy Robert Bąkiewicz-działacz ONR, przedsiębiorca z Łodzi Krzysztof Szałecki, a także Łukasz Więcek dyrektor PUP Radomsko. Wiele osób z władz miasta Radomsko odrzuciło zaproszenie do debaty.
Prowadzącymi wydarzenie byli lokalni dziennikarze, którzy zadawali gościom pytania dotyczące spraw społecznych, ekonomicznych i historycznych związanych z imigrantami z Ukrainy i ich wpływom na lokalne środowisko.
Bogaty panel oparty na wizje społeczności z daną problematyką dał ogólną skalę problemów w zarządzaniu miasta. Narodowcy zaprezentowali wizje zmian i pomoc w ich realizacji.

Przeprowadzona debata pozwoli nam na podjęcie dalszych działań związanych z tą problematyką. Zainteresowanie społeczeństwa debatą publiczną ukazuje nam, że problem jest znacznie głębszy, a prowadzony dialog między społeczeństwem a włodarzami potrzebny. Dodatkowo wizje przedstawione na spotkaniach przez środowiska narodowe, znacząco mogą wpłynąć na ogólną poprawę w funkcjonalności społeczno-ekonomicznych mieszkańców Radomska.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij