ONR Częstochowa: Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

13 stycznia 2018 w Częstochowie na Jasnej Górze odbyła się, już po raz 10, Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców.

Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: „Dla Niepodległej!” nawiązując do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 6 tys. osób. Przybyły grupy Polaków z Wileńszczyzny, Białorusi, Ukrainy, kibice z Węgier, a także polscy kombatanci. Organizatorem pielgrzymki jest duszpasterz kibiców – ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin i kibic Lechii Gdańsk.

O 12 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, która powinna być kwintesencją życia każdego chrześcijanina. Po Mszy odbyło się tradycyjne już poświęcenie barw klubowych. Następnie pielgrzymi udali się do Sali o. Kordeckiego, w której odbyła się dalsza część pielgrzymki.

Ostatnim punktem Pielgrzymki było rozwieszenie transparentów patriotycznych oraz klubowych na wałach Jasnogórskich, odśpiewanie Hymnu Polski oraz odpalenie pirotechniki.

W trakcie pielgrzymki obecni byli także działacze Obozu Narodowo – Radykalnego z całej Polski, w tym Brygada Górnośląska. Uczestnicy pielgrzymki mogli zaopatrzyć się w namiocie ONR w wiele patriotycznych gadżetów.
W trakcie homilii zacytowano słowa z Pisma Świętego „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, którzy potrzebują lekarza, a jest nim sam Jezus Chrystus. Ważne, żeby na co dzień starać się żyć jak prawdziwy Chrześcijan, a słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie były dla nas tylko pustym sloganem, ale mottem życiowym, którym kierować się będziemy każdego, codziennego dnia!

Pielgrzymkę próbowali zakłócić przedstawiciele grupy Obywatele RP, oczywiście prowokacja nie wyszła, co zresztą nie dziwi nikogo – Msza nie jest miejscem dla przeciwników Kościoła.

Czołem Wielkiej Polsce!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij