Publiczny Różaniec za Odnowę Moralną Narodu Polskiego

W sobotę 13-ego grudnia, o godz. 17:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się kolejny już, comiesięczny Publiczny Różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego.Udział w nim wzięli: duchowni, w tym ks. Roman Kneblewski, Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Fundacje Pro-Prawo do Życia, Falanga oraz Bydgoszczanie.
Uczestnicy zgromadzenia na początku zaśpiewali hymn „My chcemy Boga”, po czym rozpoczęli modlitwę różańcową. Po wspólnym odmówieniu Różańca Świętego i błogosławieństwie duchownego oficjalnie rozwiązano zgromadzenie.
Powody, dla których warto odmawiać Różaniec publicznie:
  1. Różaniec publiczny przypomina niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe.
  2. Uczestnictwo w praktykach religijnych w naszym kraju z każdym rokiem jest coraz mniej liczne. Różaniec publiczny to wspaniała okazja, by dotrzeć do „wierzących-niepraktykujących”.
  3. Katolicy, w krajach gdzie zabijanie nienarodzonych dzieci jest legalne, modlą się przed miejscami, gdzie dochodzi do rzezi niewiniątek. Siła modlitwy osłabiła postępy tzw. aborcji. Modlitwa publiczna ratuje życie dzieci, a aborterzy nawracają się.
  4. Nasza kultura coraz bardziej afiszuje się z grzechem. Twój Różaniec publiczny będzie publicznym aktem wynagrodzenia za te grzechy wymierzone przeciwko religii i naturze.
  5. Modlić się publicznie na Różańcu to potężny sposób, by zachęcić innych do jego odmawiania. Katolikom nie wolno wstydzić się wiary: Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie (Mt 10, 32).
  6.  Pod koniec II wojny światowej wojska sowieckie okupowały Wiedeń. Nie chciały go opuścić. Jednak po masowych procesjach różańcowych, prowadzonych przez o. Petrusa Pavlička, komunistyczni najeźdźcy wynieśli się na dobre. Masowe Różańce publiczne udaremniły również przejęcie władzy przez komunistów w Brazylii w 1964 roku. Jeśli Różaniec publiczny uratował te kraje, to może uratować także Polskę.
  7.  Laicy starają się wyrugować religię i moralność z przestrzeni publicznej. Dzieci w szkołach w innych krajach są zawieszane w prawach za to, że np. pomodlą się przed posiłkiem. Katolickie obrazy są usuwane ze szkół, szpitali i miejsc publicznych. Jako katolicy mamy obowiązek się temu sprzeciwić. Będziemy publicznie oddawać cześć Panu Bogu i szanować Jego Prawa.
  8. Modlitwa publiczna jest potężna: W swoim monumentalnym dziele Przedziwny sekret Różańca Świętego św. Ludwika Maria de Montfort pisze: Modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna niż modlitwa prywatna dla złagodzenia gniewu Bożego i wyjednania Jego miłosierdzia.
---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij