O Babiniczu w Skomlinie

Dnia 19.01.2018 r. Obóz Narodowo Radykalny Oddział Wieluń-Wieruszów miał zaszczyt uczestniczyć, jak i pomóc w organizacji wydarzenia w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Skomlinie.
Gościem honorowym był major Wincenty Soliński ps. „Stuk”, który działał na terenie, wieluńskim walcząc z sowieckim okupantem.
Z ciekawością i ogromnym skupieniu wsłuchiwaliśmy się w historię Pana mjr. Wincentego, który opowiadał o losach przyjaciół z oddziału, m.in. o Alfonsie Olejniku ps. „Babinicz”, który został zamordowany w Łodzi dnia 18 stycznia 1947 r.
Odbyła się takze prezentacja multimedialna, którą przygotował Pan Dariusz Żurek, syn Żołnierza Wyklętego Jana Żurka ps. „Groźny „, gdzie szeroko opisał życiorys swojego ojca w książce pt. „Znad Prosny za Odrę”.

Głos przy końcowym etapie spotkania zabrał również nasz Kolega Bartosz Smolis, który przedstawił codzienną walkę z cierpieniem Karola Szpruta, chłopca, który od 14 lat zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij