Bielsko-Biała: Akcja społeczna „Kocham Polskę”

13 lutego zaangażowaliśmy się w akcję Młodzieży Wszechpolskiej „Kocham Polskę”. Wspólnie z działaczami MW oraz Stowarzyszenia Aktywnych Polaków rozdawaliśmy kalendarze na bielskich ulicach.

Zaskoczyło nas ciepłe przyjęcie ze strony mieszkańców, którzy odbierali kalendarze i gratulowali akcji. Bielszczanie pozytywnie wypowiadali się o Romanie Dmowski, który widnieje na plakacie, ale również o samych organizacjach narodowych.

Kocham Polskę – to społeczna akcja reklamowa zainicjowana przez Młodzież Wszechpolską. Celem przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu.

W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta podniosła rocznica jest świętem każdego Polaka. To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata.

Niepodległość odzyskaliśmy przede wszystkim dzięki duchowi patriotyzmu, jaki utrzymał się wśród naszych rodaków w tych trudnych czasach. Tegorocznym projektem plakatu chcemy przypomnieć, szczególnie młodym Polakom, o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności. Takimi postaciami niewątpliwie byli Roman Dmowski – dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski – orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski – dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los.

Dziś naszym obowiązkiem jest oddać Im należny szacunek i pokazać współczesnym pokoleniom Polaków, iż nasza Ojczyzna, dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich jej obywateli, może osiągać rzeczy wielkie.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij