Bielsko-Biała: Debata „Komunikacja i transport w Bielsku-Białej”

W miniony czwartek bielski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego był obecny na debacie pt. „Komunikacja i transport w Bielsku-Białej”, która odbyła się o godzinie 17:30 w bielskim hotelu „Qubus”.

Organizatorem wydarzenia był Janusz Buzek (partia Porozumienie). Kilka godziny przed debatą partia związana z Jarosławem Gowinem przedstawiła swoje wizje dotyczące bielskiej komunikacji.

„Program na Rzecz Rozwoju Komunikacji i Transportu w Bielsku-Białej” – pomysły wzorowane na takich miastach jak Szanghaj czy Nowy Jork. Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, budowa centrum przesiadkowego na terenie dworca PKS oraz połączenie kluczowych punktów w centrum high line’ami.

Na samej debacie poza wyżej wymienionymi inicjatywami dyskusja krążyła wokół kilku tematów:

1. Nowoczesne rozwiązania i technologie w komunikacji oraz transporcie miejskim.
2. Opinie bielszczan na temat komunikacji i transportu w mieście – wyniki badań ankietowych.
3. Finansowanie inwestycji komunikacyjnych.

Po wspomnianych prelekcjach, omówiony został rozkład jazdy MZK, głos zabrali również kierowcy, którzy na co dzień pracują w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym.

Na zakończenie odbyła się debata między mieszkańcami miasta, którzy opowiadali o swoich problemach i koncepcjach na polepszenie komunikacji w Bielsku-Białej.

Uważamy, że to bardzo ważne tematy, o których należy rozmawiać, ale przede wszystkim wywierać wpływ na bielskich polityków, aby nowe plany wcielali w życie.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij