Poznań: Powstanie AK

14.02 większości z Was znany jest pewnie jako Dzień Św. Walentego, czyli popularne Walentynki. Jako, iż nie popieramy komercjalizacji wszelkich możliwych świąt oficjalnych jak i nie oficjalnych oraz makdonaldyzacji Polski, postanowiliśmy upamiętnić ten dzień w inny sposób, zwrócić uwagę mieszkańców Poznania w odmiennym kierunku.

„14.02 – Powstanie AK” transparent tej treści zawisł na jednym z poznańskich wiaduktów przypominając o rozpoczęciu działalności przez Armię Krajową.

Pamiętając o co walczyli AK-owcy dodajemy także sprzeciw wobec obecności US Army w Polsce oraz imperializmowi tego państwa.

Naszym zdaniem obecność wojsk USA aktualnie jest tym samym co obecność „sojuszniczej” Armii Czerwonej w PRL. Nie przekonuje nas także argument okrągłostołowych pseudopolityków, którzy twierdzą że kilkuset amerykańskich żołnierzy dba o bezpieczeństwo Polaków. Nasi politycy muszą zrozumieć, że jeżeli Polacy sami nie zadbają o swoje bezpieczeństwo to nikt inny tego nie zrobi.

Tego samego dnia ONR-owcy odwiedzili groby AK-owców i pomniki im poświęcone na terenie aglomeracji, zapalając przy tym symboliczny znicz.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij