Katowice: V Marsz Żołnierzy Wyklętych

 ,,V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Katowicach, mimo mroźnej pogody, zgromadził kilkadziesiąt osób, chcących uczcić bohaterów, takich jak Inka, Pilecki czy Bury, którzy nie zgodzili się na bolszewicką okupację i walczyli dzielnie o niepodległe państwo polskie.
Brygada Górnośląska ONR także uczestniczyła w marszu. Po uformowaniu kolumny i zapaleniu pochodni, ruszyliśmy ulicami Katowic w kierunku Pomnika Żołnierza Polskiego. Po drodze wyraźnie zabrzmiały hasła upamiętniające niezłomną postawę żołnierzy. Nie obyło się jednak bez nieudolnych prób zakłócenia obchodów. Grupka przedstawicieli tzw. ,,obrońców demokracji” z białymi różami w rękach i z okrzykiem ,,Lech Wałęsa” na ustach, była przykładem liberalnej opozycji, której obce są idee takie jak honor i patriotyzm.
Ich obecność wywołała jednak salwy śmiechu ze strony uczestników marszu. Po krótkim przemówieniu organizatorów (MW, RN), złożono kwiaty pod pomnikiem i odśpiewano hymn.
Niech pamięć o Żołnierzach Wyklętych nadal trwa, a ich postawa będzie dla nas przykładem w codziennej walce o Wielką Polskę! Cześć i Chwała Bohaterom!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij