Częstochowa: I bieg Wilczym Tropem

Dnia 4 marca, tak jak w wielu miastach w Polsce, tak i po raz pierwszy w Częstochowie, odbył się bieg „Wilczym Tropem”, organizowany przez Jednostkę Strzelecką „Warszyc„, we współpracy ze Środowiskami Patriotycznymi.

Odległość 1963 m, którą przebiegli uczestnicy symbolizuje rok zamordowania ostatniego Wyklętego sierżanta Józefa Franczaka ps.„Laluś„.

Wydarzenie rozpoczęło się od zapisów oraz rozdawania pakietów startowych, o godzinie 10.30, a zakończone zostało o 12.00 ze względu na dużą liczbę uczestników. Bieg rozpoczął się o godzinie 12.15. Atmosfera, jak i pogoda bardzo dopisały. W biegu udział wzięło ok.150 biegaczy.

Każdy biegacz na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal. Prócz tego można było zregenerować się przepyszną grochówką, jak również shotami energetycznymi. Prócz biegu były również inne atrakcje m.in. konkurencja w rozkładaniu i składaniu broni palnej oraz przejażdżka konno.

Prócz tego wystawiono namioty, gdzie można było zapoznać się z ofertą Szkoły Kadetów, Ratownictwem Medycznym oraz Jednostką Strzelecką „Warszyc”. Również Grupa Rekonstrukcyjna dała pokaz swoich możliwości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij