Warszawa: Zjazd Brygady Mazowieckiej

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 roku, odbył się zjazd Brygady Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, a w tym roku dodatkowo jeszcze bardziej wyjątkowe ponieważ nasz zjazd zaszczycił swoją obecnością weteran walk o niepodległość, członek zarządu Komendy Głównej Wolność i Niezawisłość w Warszawie, pełniący funkcję sekretarza generalnego zrzeszenia, pan podpułkownik Leszek Mroczkowski pseudonim „Lech”. W latach 1948-1951 żołnierz WiN-u. Aresztowany przez UB w 1951, w 1952 skazany na karę śmierci. W sądzie II instancji wyrok zmieniono na 12 lat więzienia. Zwolniony w 1959 na mocy amnestii. Pan podpułkownik chętnie odpowiadał na pytania padające z sali o tym jakie były jego początki w konspiracji, jak wyglądało życie i działalność „leśnych”, a także dał się namówić na bolesną opowieść o tym jak został aresztowany i omal nie przypłacił tego życiem, będąc poddawanym straszliwym torturom.
Mieliśmy również przyjemność gościć zastępcę Kierownika Głównego ONR Tomasza Dorosza. Wspólnie podsumowaliśmy ostatni kwartał oraz omówiliśmy plany przyszłych działań.

W przerwie naszego spotkania, jako że zbliża się najważniejsze święto dla nas Katolików – Dzień Zmartwychwstania Pańskiego, przygotowany był poczęstunek na którym podzieliliśmy się jajkiem. Zjazd Brygady Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego zakończyliśmy tradycyjnie wspólną modlitwą do Św. Michała Archanioła.---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij