Wisła: XIV Rajd ku czci mjr. Henryka Flame ps. „Bartek”

Brygada Górnośląska ONR:

2 maja rozpoczął się XIV Rajd Bartka. Rajd ten organizowany jest ku czci mjr.Henryka Flame ps. „Bartek” w celu ukazania terenu, na jakim operowali żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych, a wcześniej Armii Krajowej, walcząc z obydwoma okupantami oraz do zapoznania się z ich biografiami.

Celem tego wydarzenia jest również ukazanie, choć cząstki trudów, z jakimi zmagali się na co dzień żołnierze walczący w tych rejonach. W tym roku trasa biegła od Szczytu Skrzyczne (1257 m n.p.m.) poprzez Malinowską Skałę (1152 m n.p.m), Baranią Górę (1220 m n.p.m.) aż do Wisły. Ogółem szlak wyniósł prawie 20 km. Po dotarciu do Hotelu organizatorzy zaprezentowali uczestnikom film pt. „Obława„ wyprodukowany przez GRH Beskidy. Następnie wszyscy udali się na ognisko oraz koncert zespołu Nordica.

Po koncercie można było porozmawiać z czcigodnymi kombatantami i wysłuchać ciekawych historii z ich życia. Kolejnego dnia, uczestnicy udali się do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wiśle, w którym odbyła się uroczysta Msza Święta oraz defilada.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij